• niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  • sobota – Jubileusz 1050-lecia Archidiecezji Poznańskiej w parafii
  • niedziela – uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  1. Dzisiaj:
  • zbiórka do puszek na czekające nas prace w parafii, Darczyńcom z serca dziękuję

1. W tym tygodniu zapowiadam:
  • Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas III gimnazjum w domu parafialnym 14 maja br. w poniedziałek o godz. 18:00
  • Spotkanie dla wszystkich pragnących pomóc w tegorocznej Parafiadzie: Radośni w Duchu Świętym w środę o godz. 19:00 w domu parafialnym
  • Wyjazd pielgrzymki do Częstochowy dla dzieci I komunijnych z rodzicami w czwartek o godz. 6:00 z parkingu przy domu parafialnym.

1. Biuro parafialne czynne od godz. 16:00 do 17:30 w poniedziałek a także we wtorek dla narzeczonych, ponadto w piątek od 9:30 do 11:00. W czwartek biuro nieczynne.

1. Nabożeństwa majowe przez cały tydzień po Mszy o godz. 18:0

1. Rodziców wraz z dziećmi z klas II, zapraszam do kościoła we wtorek 15 maja na Mszę i majowe o godz. 18:00 po którym odbędzie się spotkanie dotyczące przyszłorocznej I Komunii świętej.

1. W najbliższą sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego będzie szczególnym czasem świętowania i składania Panu Bogu dziękczynienia za 1050 lat istnienia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa w parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Zewnętrznym wyrazem parafialnego świętowania będzie uroczysta liturgia Mszy Świętej z Wigilii Zesłania Ducha Świętego oraz bicie dzwonów kościelnych o godzinie 20:00 we wszystkich kościołach parafialnych Archidiecezji Poznańskiej. Zapraszam wszystkich zaangażowanych duszpastersko w naszej Parafii na uroczystą celebrację, w czasie której będzie z nami Matka Boża Róża Duchowna, którą goszczą u siebie nasze Siostry w ramach nowenny o powołania.

1. Nasze parafialne pielgrzymowanie:
  • w zakrystii można regulować należności na pielgrzymkę szlakiem św. Jana Pawła II do Kalisza, Krakowa i Starego Sącza, która odbędzie się w dniach od 18 do 20 czerwca
  • wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 2 czerwca, wyjazd o godz. 4:30. Zapisy w zakrystii do 2 czerwca br. lub do wyczerpania miejsc

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz majowy Miesięcznik Parafialny.

Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!

Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony;

a kto nie uwierzy, będzie potępiony.

Ewangelia według św. Marka