• niedziela – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego
  • wtorek – św. Józefa Rzemieślnika
  • środa – św. Atanazego
  • czwartek – NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski
  • piątek – św. Floriana, patrona strażaków, za których będziemy modlili się na Mszy o godz. 18:00, ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.

1. Spotkania duszpasterskie:
  • dla kandydatów do Bierzmowania z klas III gimnazjum w domu parafialnym 14 maja br. w poniedziałek o godz. 18:00
  • dla Arcybractwa Straży Honorowej w piątek po Mszy o godz. 18:00
  • dla Wspólnoty Żywego Różańca w sobotę: adoracja po Mszy
    o godz. 7:00, medytacja o godz. 7:45 następnie różaniec, Eucharystia i spotkanie formacyjne.

1. Dzisiaj
  • Msza w intencji jubilatów o godz. 15:00 z nabożeństwem zakończonym namaszczeniem olejami św. Charbela.

1. Biuro parafialne czynne w tylko w poniedziałek od godz. 16:00
    do 17:30. W pozostałe dni biuro będzie nieczynne.

1. Nabożeństwa majowe od wtorku po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00 a w czwartek z racji uroczystości po Mszy o godz. 12:00.

1. W czwartek obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte będą o godz. 7:30, 9:00, 10:00 (w Pierzchnie), 10:30, 12:00 i o godz. 20:30, na którą zapraszam szczególnie maturzystów z bliskimi. Nie będzie Mszy o godz. 18:00 oraz nie będzie nauki przed chrztem. Następne nauki przed chrztem 17 maja w trzeci czwartek miesiąca.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota:
  • czwartek: 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego następnie Godzina święta, prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; od godz. 16:00 dla wszystkich; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca do Mszy świętej. Z racji uroczystości spowiadamy przed Mszami i nie będzie spowiedzi od godz. 16:00.
  • piątek: od godz. 8:30 odwiedziny chorych ks. proboszcza
    i ks. Łukasza. Spowiadamy od godziny 16:00 i zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na ostatnią przed wakacjami Mszę o godz. 16:30 (w czerwcu nie będzie Mszy o godz. 16:30). W Pierzchnie: Spowiedź od godz. 15:00 a o godz. 16:00 Eucharystia.
  • sobota: nabożeństwo I sobót wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej po Mszy o godz. 7:00.

1. Proszę o modlitwę w intencji dzieci, które w najbliższą sobotę
    o godz. 12:00 w kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie, o godz. 14:00
    w kościele parafialnym oraz w niedzielę w kościele parafialnym o godz. 12:00 przystąpią do I Komunii świętej.

1. Zapowiadam:
  • Msze świętą z nabożeństwem o umocnienie duchowe
    w poniedziałek 7 maja o godz. 19:30.
  • We wtorek 8 maja w kaplicy w Pierzchnie odpust ku czci
    św. Stanisława o godz. 19:00. Zapraszam do wspólnego świętowania
  • Mszę świętą rocznicową dla dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły Komunię świętą w sobotę 12 maja o godz. 18:00 a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi świętej.

1. Jeszcze przez okres wielkanocny można przekazać Dobrowolną Daninę Kościelną na nasz kościół. Za przekazaną pomoc BÓG zapłać.

1. Pielgrzymki Parafialne
  • W zakrystii trwają zapisy na pielgrzymkę szlakiem św. Jana Pawła II min. do Krakowa, Starego Sącza w dniach od 18 do 20 czerwca.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz nasz najnowszy majowy Miesięcznik Parafialny, w którym min. prezentujemy herb Archidiecezji Poznańskiej.

Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym,
który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza,
aby przynosiła owoc obfitszy.

Ewangelia według św. Jana