1. Spotkania duszpasterskie

• Zbiórka przed kościołem na kwiaty do Grobu Pańskiego
  • Misterium Deesis o godz. 20:00 w kościele
  • Woreczek ryżu 2018 rozprowadza młodzież

1. Biuro parafialne będzie nieczynne.

1. Nabożeństwa wielkopostne
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00, w kaplicy św. Stanisława po Mszy o godz. 10:00 oraz w Wielki Piątek po Liturgii
  • Droga krzyżowa w Wielki Piątek ulicami miasta o godz. 5:00 oraz o godz. 15:00 w kościele.

1. Zapowiadam Pielgrzymkę
  • Dwudniową na Jasną Górę dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych, zapisy u s. Renaty a szczegóły w zakrystii

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem oraz marcowy Miesięcznik Parafialny.

1. Caritas Parafialna dziękuje wszystkim, którzy podzielili się dobrocią płynącą z serca za ofiarowaną pomoc dla potrzebujących: BÓG zapłać.

1. W czasie Wielkiego Postu mamy wywiązać się z parafialnego obowiązku na rzecz Archidiecezji oraz pragniemy ratować nasze organy. Dobrowolną Daninę Kościelną z ofiarami na nasz kościół można składać do wystawionych skarbon lub podczas składki. Za przekazaną pomoc materialną BÓG zapłać.

1. W związku z przygotowaniami do jubileuszu Lecia istnienia naszej Parafii a także z widocznym rozwojem kultu łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabycia kopii tego obrazu. W ten sposób pragniemy zrealizować prośbę Parafian, aby Maryja w tym wizerunku była obecna w każdym katolickim domu. Będzie to jeden z etapów przygotowania naszych rodzin do przyjęcia Jej obrazu podczas czekającej nas peregrynacji w Parafii. Składane ofiary zostaną przeznaczone na rozpoczynający się remont kaplicy.

A zasłona przybytku rozdarła się na dwoje, z góry na dół. Setnik zaś, który stał naprzeciw, widząc, że w ten sposób oddał ducha, rzekł: Prawdziwie, ten człowiek był Synem Bożym.

Ewangelia według św. Marka