1. W ramach spotkań duszpasterskich zapraszam
 • Wszystkich na modlitwę kanonami z Taize w poniedziałek po Mszy o godz. 18:00 w kaplicy adoracji
 • Młodzież i studentów pragnących włączyć się w życie Parafii w ramach Grupy face2face we wtorek po Mszy wieczornej do domu parafialnego
 • Wszystkich na Krąg biblijny prowadzony przez ks. prof. Janusza Nawrota w czwartek o godz. 19:00 do domu parafialnym

 

 1. Dzisiaj
 • na Mszy o godz. 18:00 gościmy Chór Cantus Familiaris z Chludowa
 • Zbiórka przed kościołem na Wspólne Ratowanie Kolegiaty, wszystkim niosącym pomoc dziękuję: BÓG zapłać.

 

 1. Przypominam rodzicom i dzieciom przygotowującym się do I Komunii o spotkaniu w kościele: grupa niedzielna w sobotę 17 marca o g. 8:30.

 

 

 1. Biuro parafialne czynne od godz. 16:00 do 17:30 w poniedziałek i we wtorek (dla narzeczonych) oraz w czwartek i piątek od godz. 9:30 do 11:00.

 

 1. W przyszłą niedzielę
 • Zawierzenie Archidiecezji św. Józefowi w Poznaniu
 • Młodzież i studenci z Grupy face2face zapraszają do włączenia się w Wielkopostną akcję Woreczek ryżu 2018. W tym roku składane przy tej okazji ofiary zostaną przekazane jako dar naszej Parafii dla poszkodowanych w wybuchu w Poznaniu oraz dla misjonarzy z Panamy z diecezji Bocas del Toro. Woreczek Ryżu ma trzy wymiary: post – w wybranym dniu woreczek ryżu staje się jedynym posiłkiem, modlitwa – modlimy się za młodych prosząc dla nich o łaskę wiary, jałmużna – pieniądze, które przeznaczylibyśmy na posiłki, składamy jako ofiarę. Można dołączyć jeszcze do Parafialnej Grupy Pokutnej, zapisy w zakrystii.

 

 1. Nabożeństwa wielkopostne
 • Droga krzyżowa w piątek dla wszystkich o godz. 9:00, z udziałem dzieci I komunijnych o godz. 16:30 i o godz. 17:30 prowadzi wspólnota Bogu Bliscy a w Pierzchnie o godz. 18:00
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15:00, a po Msza święta. W Pierzchnie Gorzkie Żale bezpośrednio po Mszy o godz. 10:00.

 

 1. Caritas Parafialna prosi o pomoc w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii. Tytki z darem naszych serc można dostarczać do Niedzieli Palmowej tj. 25 marca do kosza wystawionego przy św. Antonim.

 

 1. W czasie Wielkiego Postu mamy wywiązać się z naszego parafialnego obowiązku na rzecz Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Arcybiskupiego Seminarium Duchownego i instytucji centralnych Archidiecezji. Natomiast w wydaniu parafialnym koniecznością staje się ratowanie organów. Koperty z Dobrowolną Daninę Kościelną z ofiarami na nasz kościół proszę składać do wystawionych skarbon lub podczas składki. Wszystkim Dobrodziejom dziękuję: BÓG zapłać.

 

 1. Zapowiadam
 • Parafialne zawierzenie św. Józefowi naszej Parafii w poniedziałek 19 marca na Mszy świętej o godz. 18:00
 • Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy w piątek 23 marca po Mszy o godz. 20:00 z Parafii św. Augustyna w Czapurach, gdzie będzie rejestracja uczestników od godz. 18:00. Zakończenie w murach naszego kościoła u Wszystkich Świętych w Kórniku
 • Spowiedź świętą wielkopostną w sobotę 24 marca od godz. 9:00 do 12:00 (z przerwą 10:15-10:45) oraz popołudniu od godz. 14:30 do 17:30 (z przerwą 15:45-16:15). W Pierzchnie od godz. 16:00-17:00.

 

 1. Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego oraz nasz marcowy Miesięcznik Parafialny z dołączoną płytą z II Spotkania Ewangelizacyjnego.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo Boże na umocnienie 

Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby jego uczynki nie zostały ujawnione. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki zostały dokonane w Bogu.

 

Ewangelia według św. Jana