1. Zapraszam na spotkania duszpasterskie:
 • Caritas Parafialną w poniedziałek po Mszy wieczornej do domu parafialnego
 • Parafialną Radę Duszpasterską we wtorek po Mszy wieczornej do domu parafialnego
 • Parafialną Radę Ekonomiczną we wtorek tego o godz. 20:00 do domu parafialnego
 • Wspólnota Bogu Bliscy w czwartek po Mszy wieczornej do domu parafialnego
 • Arcybractwo Straży Honorowej w piątek po Mszy wieczornej w kaplicy adoracji
 • Wspólnotę Żywego Różańca w sobotę po Mszy o godz. 8:30 w kościele

 

 1. Dzisiaj
 • przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes. Wszystkim wspierającym misje: dziękuję
 • spotkanie o Spowiedzi świętej dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych w kaplicy w Pierzchnie, ponadto przypominam rodzicom i dzieciom z grupy sobotniej o spotkaniu w kościele w sobotę 10 marca o godz. 8:30 a grupa niedzielna będzie miała spotkanie w kościele w sobotę 17 marca o godz. 8:30.

 

 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek od godz. 16:00 do 17:30 a w czwartek od godz. 9:30 do 11:00. Biuro nieczynne w piątek.

 

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • czwartek: godz. 15:00 Koronka i Godzina święta prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; 16:00 wszyscy; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca. Spowiedź przed Mszą od godz. 17:00.
 • piątek: odwiedzi chorych również z okazji świąt ks. Proboszcz od godz. 8:30. Spowiedź od godz. 16:00, zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę o godz. 16:30. W Pierzchnie: Spowiedź od godz. 15:00 i Msza o godz. 16:00.
 • sobota: odwiedzi chorych również z okazji świąt ks. Łukasz od godz. 8:30. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej: medytacja o 7:45, różaniec pokutny godz. 8:00, Msza wynagradzająca i wymiana tajemnic różańca.

 

 1. Młodzież i studentów pragnących włączyć się w życie Parafii w ramach Grupy face2face zapraszam na spotkanie organizacyjne w czwartek po Mszy wieczornej do domu parafialnego.

 

 1. Nabożeństwa wielkopostne
 • Droga krzyżowa w piątek dla wszystkich o godz. 9:00 i o godz. 17:30 a w Pierzchnie o godz. 18:00
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15:00 a po Msza święta. W Pierzchnie Gorzkie Żale bezpośrednio po Mszy o godz. 10:00.

 

 1. Caritas Parafialna prosi o pomoc w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii. Tytki z darem naszych serc można dostarczać do Niedzieli Palmowej tj. 25 marca do kosza wystawionego przy św. Antonim.

 

 1. W czasie Wielkiego Postu mamy wywiązać się z naszego parafialnego obowiązku na rzecz Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Arcybiskupiego Seminarium Duchownego i instytucji centralnych Archidiecezji. Natomiast w wydaniu parafialnym koniecznością staje się ratowanie organów. Koperty z Dobrowolną Daninę Kościelną z ofiarami na nasz kościół proszę składać do wystawionych skarbon lub podczas składki. Wszystkim Dobrodziejom dziękuję: BÓG zapłać.

 

 1. Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem oraz nasz lutowy Miesięcznik Parafialny.

 

 1. Módlmy się zmarłych Parafian, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu: śp. Ryszard Woźniak z Kórnika, śp. Jadwiga Konieczna z Kórnika, śp. Krystyna Piórkowska z Kórnika, śp. Mirosław Tarczyński z Kórnika, śp. Zdzisław Dudka z Pierzchna, śp. Adam Heigenbarth ze Szczodrzykowa i śp. Zbigniew Dominik z Kórnika, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 10:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.

  

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo Boże na umocnienie

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam się przemienił wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe, tak jak żaden na ziemi folusznik wybielić nie zdoła. 

 

Ewangelia według św. Marka