1. Kalendarz liturgiczny:

• Kanony z Taize w poniedziałek po Mszy o godz. 18:00 w kaplicy adoracji
  • Wspólnota Bogu Bliscy w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym

1. Dzisiaj
  • Zbiórka przed kościołem w ramach Wspólnego Ratowania Kolegiaty, wszystkim dobrodziejom dziękuję: BÓG zapłać
  • gościmy s. Damianę, która przy wizerunku Matki Trzykroć Przedziwnej ukoronowanej na Królową Nowej Ewangelizacji Europy przybliża nam Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej. Wszystkich związanych z Kręgami Rodzin Szensztadzkich i chętnych zapraszam o godz. 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po której spotkanie z s. Damianą
  • W zakrystii można zapisać się do Parafialnej Grupy Pokutnej, której celem jest podczas Wielkiego Postu ofiarowanie przez jedną osobę we wskazanym konkretnym dniu modlitwy, postu i jałmużny we wskazanej intencji dnia.

1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:30 oraz we wtorek dla narzeczonych od godz. 16:00 do 17:30. Biuro nieczynne w czwartek i w piątek.

1. W najbliższą środę 14 lutego rozpoczynamy Wielki Post
  • Msze święte z obrzędem pospania głów popiołem o godz. 7:00, 8:30, 16:30, 18:00 i o godz. 17:00 w Pierzchnie
  • obowiązuje post ścisły i nie ma żadnej dyspensy
  • przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas.

1. Nabożeństwa wielkopostne
  • Droga krzyżowa w piątek dla wszystkich o godz. 9:00 i o godz. 17:30 a w Pierzchnie o godz. 18:00
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00 a bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W Pierzchnie Gorzkie Żale bezpośrednio po Mszy o godz. 10:00.

1. W przyszłą niedzielę
  • Spotkanie face2face, czyli stań twarzą w twarz z Jezusem dla młodzieży i studentów oraz dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Szczegóły na wejściówkach, które można odbierać do środy w zakrystii
  • Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18:00. Zapisy i szczegóły na spotkaniu w kościele
  • Caritas Parafialna prosi o pomoc w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii: kosz będzie wystawiony wraz z tytkami do napełnienia, które przynosimy do Niedzieli Palmowej.

1. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne W Bogu siła od 18 do 20 lutego rozpocznie za tydzień w niedziele ks. Radosław Rafał MSF. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek podczas Mszy o godz. 10:00 i 18:00 wygłosi o. Paweł Sawiak SJ, którego będzie wspierać Wspólnota Mocni w Duchu. Rekolekcje zakończymy Mszą dziękczynną w środę 21 lutego o godz. 18:00 z posługą Wspólnoty Bogu Bliscy.

1. Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego oraz nasz lutowy Miesięcznik Parafialny.

Słowo Boże na umocnienie

Pewnego dnia przyszedł do Jezusa trędowaty i upadłszy na kolana, prosił Go: Jeśli zechcesz, możesz mnie oczyścić. A Jezus, zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: Chcę, bądź oczyszczony. Zaraz trąd go opuścił, i został oczyszczony.

Ewangelia według św. Marka