1. Kalendarz liturgiczny:
 • środa – św. Jana Bosko
 • piątek – święto Ofiarowania Pańskiego

 

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • Krąg Biblijny z ks. prof. Januszem Nawrotem w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym
 • Wspólnota Żywego Różańca w sobotę po Mszy o godz. 8:30 w kościele

 

 1. Dzisiaj
 • Msza święta jubileuszowa o godz. 15:00 w intencji o jedność i świętość naszych rodzin, rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego
 • Jeszcze tylko dzisiaj i za tydzień po Mszach w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa można dokonać wpisu do Złotej Księgi. Wszystkim Rodzicom Chrzestnym dziękuję za okazaną pomocą materialną we wspólnym ratowaniu Kolegiaty: BÓG zapłać.

 

 

 1. Biuro parafialne czynne w czwartek od godz. 9:30 do 11:00.

 

 1. W piątek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W naszym kościele Msze święte z pobłogosławieniem świec o godz. 7:00, 8:30, 16:30 (z udziałem dzieci z klas III), 18:00 a w Pierzchnie o godz. 16:00 (z udziałem dzieci z klas III). Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i wspomagamy zbiórką do puszek zgromadzenia klauzurowe. Dziękujemy jako Parafianie i Duszpasterze za dar obecności w naszej parafii Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, dla których upraszamy potrzebnych łask i opieki Matki Najświętszej.

 

 1. Zapraszam Członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ oraz czcicieli Bożego Serca na Mszę świętą w piątek o godz. 18:00, którą odprawi ks. Józef Bobeł MSF. Po Mszy spotkanie w Domu parafialnym.

 

 1. Wszystkich pragnących pomóc w posprzątaniu wystroju świątecznego zapraszam w piątek po Mszy o godz. 18:00 i dziękuję za okazaną pomoc.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • czwartek: godz. 15:00 Koronka i Godzina święta prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; 16:00 wszyscy; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca. Spowiedź przed Mszą od godz. 17:00.
 • piątek: odwiedzi chorych Proboszcz od godz. 8:30. Spowiedź od godz. 16:00, zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę o godz. 16:30. W Pierzchnie: Spowiedź od godz. 15:30 i Msza o godz. 16:00.
 • sobota: odwiedzi chorych Łukasz od godz. 8:30. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej: medytacja o 7:45, różaniec pokutny godz. 8:00, Msza wynagradzająca i wymiana tajemnic różańca.

 

 

 

 1. Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego z dołączonym na luty modlitewnikiem 5 minut z Bogiem oraz Miesięcznik Parafialny, w którym min. kolędowanie w Kolegiacie, podziękowanie Caritas za Twoją pomoc, ponadto Boże Narodzenie w obiektywie oraz o. Radosław Rafał MSF zachęca jak dać Bogu siebie.

 

 1. Zapowiadam Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych, który rozpoczniemy w niedzielę 18 lutego br. Mszą świętą o godz. 18:00. Zapisy i szczegóły na pierwszym spotkaniu.

 

 1. Nasza Parafia Wszystkich Świętych w Kórniku pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego organizuje
  II Spotkanie Ewangelizacyjne W Bogu siła, które odbędzie się w dniach
  17 i 18 lutego 2018 roku. Dzieci, młodzież i dorośli mogą zapisywać się w zakrystii lub poprzez naszą stronę parafiawszystkich.pl

 

 1. Informuję rodziców dzieci klas III, iż w najbliższy piątek nastąpi poświęcenie świec w naszym kościele na Mszy o godz. 16:30 a w Pierzchnie o godz. 16:00. UWAGA: lutowe spotkanie dla dzieci idących do I komunii w kościele w Kórniku dotyczące Spowiedzi świętej zostaje odwołane i odbędzie się dla grupy sobotniej w sobotę 10 marca o godz. 8:30 i dla grupy niedzielnej w sobotę 17 marca o godz. 8:30. Natomiast spotkanie w Pierzchnie dotyczące Spowiedzi świętej odbędzie się w ostatnią niedzielę lutego tj. 25 lutego o godz. 10:00 w kaplicy św. Stanisława. Za zmiany przepraszam.

 

 

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo Boże na umocnienie

 

Zdumiewali się Jego nauką: uczył bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. 

Ewangelia według św. Marka