1. Kalendarz liturgiczny:
 • niedziela – Chrzest Pański

 

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • Kandydaci do Bierzmowania z klas III w poniedziałek o godz. 18:00 w domu parafialnym
 • Seminarium Odnowy Wiary, czyli spotkanie dla wszystkich pragnących formacji duchowej, jak również dla poszukujących i stawiających pytania dotyczące wiary w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym.

 

 1. Dzisiaj:
 • Wspólnie z całą Rodziną Parafialną dziękuję s. Barbarze Elwart SM za zasianą w naszych sercach miłość do Pana Jezusa i Matki Najświętszej. Decyzją swoich przełożonych z dniem 8 stycznia s. Barbara zostaje przeniesiona do domu prowincjalnego w Chełmnie. Niech postawa Matki Najświętszej otwartej na Ducha Świętego będzie dla naszej Siostry umocnieniem w wypełnieniu woli Bożej na drodze realizowanego powołania zakonnego
 • wspólnie z dziećmi z Domu Pomocy Społecznej św. Rocha w Poznaniu, który prowadzą siostry Serafitki będziemy kolędować na Mszy o godz. 12:00. Po południu odbędzie się kolędowy koncert wsparcia w domu parafialnym o godz. 15:00, na który zapraszają wszystkich chętnych Zespół Trzy Francuskie Kury i Wspólnota Bogu Bliscy

 

 

 1. Biuro parafialne czynne tylko w czwartek od godz. 9:30 do 11:00.

 

 1. Polecam najnowszy Przewodnik Katolicki oraz styczniowy Miesięcznik Parafialny, w którym min. wspomnienia z pielgrzymki parafialnej do Fatimy.

 

 1. Zapraszam wszystkich chętnych na dwudzieste pierwsze urodziny Miesięcznika Parafialnego, które będziemy obchodzili w formie balu karnawałowego z zespołem już w sobotę 27 stycznia 2018r. Zapisy i odbiór biletów w zakrystii.

 

 1. W najbliższą sobotę 13 stycznia w naszym kościele:
 • XVII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który rozpocznie się ok. godz. 14:00, koncert organizuje Szkoła Podstawowa nr 1 w Kórniku
 • Krakowski Salon Poezji z Dorotą Segda, aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, znaną min. z roli s. Faustyny oraz z seriali: Na dobre i na złeRanczoBarwy szczęściaczy Artyści. W ramach Salonu Poezji, który rozpocznie się o godz. 16:30, usłyszymy fragmenty Dębów patriarchy Izaaka oraz Księgi Rodzaju. Zapraszam

 

 1. Odszedł do wieczności śp. Maciej Finger ze Skrzynek, pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

 Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar

Proboszcz Grzegorz

Słowo Boże na umocnienie 

W owym czasie przyszedł Jezus z Nazaretu w Galilei i przyjął od Jana chrzest w Jordanie. W chwili gdy wychodził z wody, ujrzał rozwierające się niebo i Ducha jak gołębicę zstępującego na siebie. 

Ewangelia według św. Marka