1. Kalendarz liturgiczny
 • niedziela – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
 • poniedziałek – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
 • wtorek – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu
 • sobota – Objawienie Pańskie
 • niedziela – Chrzest Pański

 

 1. Dzisiaj w niedzielę
 • nie będzie Mszy o godz. 18:00
 • dodatkowa Msza z nabożeństwem na zakończenie roku 2017 w naszym kościele u Wszystkich Świętych o godz. 15:00 zostanie zakończona namaszczeniem olejami św. Charbela
 • W kaplicy św. Stanisława Msza święta z nabożeństwem na zakończenie bieżącego roku o godz. 10:00. 

 

 1. W poniedziałek w Nowy Rok w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
 • nie będzie Mszy świętej o godz. 7:30
 • dodatkowa Msza o godz. 19:30 z racji pierwszego poniedziałku miesiąca
 • pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego
 • obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Pokój
 • zostanie podany dalszy plan wizyty duszpasterskiej

 

 

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko w czwartek od godz. 9:30 do 11:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • czwartek: godz. 15:00 Koronka i Godzina święta prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; 16:00 wszyscy; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca. Spowiedź przed Mszą
 • piątek: odwiedziny chorych, których odwiedza ks. Łukasz i ks. Proboszcz od godz. 8:30. Spowiedź od godz. 16:00, zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę o godz. 16:30. W Pierzchnie: Spowiedź od godz. 15:30 i Msza o godz. 16:00. Po Mszy wieczornej spotkanie dla Arcybractwa Straży Honorowej w kaplicy NSPJ
 • sobota: nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej różaniec o godz. 8:30, medytacja we własnym zakresie, Msza wynagradzająca i wymiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 15:00

 

 1. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli
 • Msze święte o godz. 7:30, 9:00, 10:00 (Pierzchno), 10:30, 12:00, 15:00 i 18:00. Po Mszy o godz. 15:00 zapraszam na spotkanie opłatkowe dla wszystkich zaangażowanych w grupy i wspólnoty w naszej Parafii
 • Zostanie poświęcone kadzidło i kreda, którą na drzwiach naszych mieszkań kreślimy litery C+M+B+2018. W kadzidło można zaopatrzyć się po Mszy świętej, a składane dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny oraz na pomoc dla sierocińca w Betlejem. Ofiarodawcom składam serdeczne: Bóg zapłać. Po Mszy można zaopatrzyć się w soki Kacper, Melchior i Baltazar
 • Orszak Trzech Króli (sami robimy korony i stroje) wejdzie uroczyście do kościoła na Mszę świętą o godz. 10:30, gromadzimy się o 10:10 przy krzyżu misyjnym. Po Mszy świętej zapraszam w imieniu organizatorów na wspólne kolędowanie z Królami. Przewidywane zakończenie ok. godz. 12:30

7.  Za tydzień w niedzielę:

 • wpólnie z dziećmi z Domu Pomocy Społecznej św. Rocha w Poznaniu, który prowadzą siostry Serafitki będziemy kolędować na Mszy o godz. 12:00. Po południu odbędzie się kolędowy koncert wsparcia w domu parafialnym o godz. 15:00, na który zapraszają wszystkich chętnych zespół Trzy Francuskie Kury oraz Bogu Bliscy
 •  za zasianą w naszych sercach miłość do Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej podziękujemy siostrze Barbarze Elwart SM na Mszy o godz. 10:30. S. Barbara zgodnie z decyzją swoich przełożonych z dniem 8 stycznia zostaje przeniesiona do domu prowincjalnego w Chełmnie. Niech postawa Matki Najświętszej otwartej na Ducha Świętego będzie dla naszej Siostry umocnieniem w realizowaniu woli Bożej na drodze powołania zakonnego.   

 8.  Polecamy najnowszy numer Przewodnika Katolickiego oraz styczniowy Miesięcznika Parafialnego, w którym min. wspomnienia z pielgrzymki parafialnej do Fatimy oraz zaproszenie na dwudzieste pierwsze urodziny Miesięcznika Parafialnego, które będziemy obchodzili w formie Balu Karnawałowego już w sobotę 27 stycznia 2018r. Zapisy w zakrystii. Bilety do odbioru już od 6 stycznia.

 9.  Odeszli do wieczności: śp. Krzysztof Słota z Kórnika, pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11:00 oraz śp. Mirosław Nowik ze Skrzynek, pogrzeb w środę w Środzie Wlkp. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś     

Teraz, o Władco, pozwól odejść słudze Twemu w pokoju, według Twojego słowa. Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, któreś przygotował wobec wszystkich narodów: światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego, Izraela. 

Ewangelia według św. Łukasza