• czwartek – św. Piotra Kanizjusza

1. Spotkania duszpasterskie:
  • dla kandydatów do Bierzmowania odbędą się w kościele o godz. 18:00 w ramach rekolekcji dla klas VII w poniedziałek a dla II gimnazjum we wtorek
  • wigilijne dla seniorów w środę o godz. 16:00 w domu parafialnym
  • Krąg Biblijny prowadzony przez ks. prof. Janusza już w czwartek o 19:30
  • Duszpasterstwo Młodzieży, Parafialny Chór Tutti Santi oraz Ministrantów seniorów i lektorów zapraszam na spotkanie w sobotę po Roratach o godz. 7:00 do domu parafialnego.

1. Dzisiaj:
  • rozpoczynamy rekolekcje adwentowe Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym, które do 20 grudnia poprowadzi ks. Radosław Rafał MSF. Nauki od poniedziałku do środy na Mszach o godz. 8:30 i 18:00. Zapraszam do bezpośredniego przygotowania się do Bożego Narodzenia
  • ministranci rozprowadzają sianko na wigilijny stół
  • w zakrystii możemy zaopatrywać się w małe świece Caritas oraz w opłatki
  • po Mszach w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa można wesprzeć zakończone prace. Wszystkim Rodzicom Chrzestnym dziękuję za okazaną pomocą materialną we wspólnym ratowaniu Kolegiaty: BÓG zapłać.

1. Biuro parafialne czynne tylko w poniedziałek od 16:00 do 17:30.

1. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 i w sobotę o godz. 7:00.

1. Światło Betlejemskie będzie wprowadzone w czwartek na Roratach o godz. 18:00 przez naszych kórnickich harcerzy. Zachęcam do zabrania ze sobą światła z Betlejem, aby towarzyszyło nam w te świąteczne dni w naszych domach.

1. Okazja do Spowiedzi adwentowej w dekanacie w: Zaniemyślu w poniedziałek, we wtorek w Śnieciskach i Robakowie, w środę w Bninie a w piątek w Borówcu.

1. Msze święte za tydzień w niedzielę:
  • Będą o godz. 7:30, 9:00, 10:00 (Pierzchno), 10:30 i 12:00
  • Oraz w Wigilię Bożego Narodzenia: Rodzinna z udziałem dzieci o godz. 20:00 w naszej świątyni, w kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie o godz. 22:00 i Pasterka o północy w naszej świątyni u Wszystkich Świętych.

1. W Uroczystość Bożego Narodzenia w poniedziałek 25 grudnia nie będzie Mszy świętej o godz. 7:30. Pozostałe Msze święte i w pierwsze i w drugie święto, tak jak w niedzielę.

1. Caritas Parafialna, która przed świętami przekaże ofiarowane paczki dla dzieci oraz Tytki naszej Miłości dla rodzin dziękuję Darczyńcom za okazaną pomoc i zaangażowanie. Ponadto dziękuję Wszystkim za otwartość serc dla dzieci z Domu prowadzonego przez Siostry Serafitki.

1. Caritas Poznań zaprasza do udziału w koncercie „Betlejem w Poznaniu”, który odbędzie  się w Arenie Poznań 5 stycznia 2018 roku  o godzinie 19.00. To niezwykły koncert kolędowy w którym wystąpią między innymi Natalia Kukulska, Kasia Moś, Mietek Szcześniak, Mate.O wraz z Orkiestrą AUKSO. Bilety na to wydarzenie są do nabycia na stronie www.betlejemwpolsce.pl oraz w Caritas Poznań.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz Miesięcznik Parafialny.

Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak powiedział prorok Izajasz.

Ewangelia według św. Marka