1. Kalendarz liturgiczny
 • poniedziałek – św. Barbary, pamiętajmy w modlitwie o naszej siostrze Barbarze
 • środa – św. Mikołaja
 • czwartek – św. Ambrożego
 • piątek – Niepokalane Poczęcie NMP

 

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas II w poniedziałek o godz. 18:00 w domu parafialnym. Informuję wszystkich kandydatów do Bierzmowania, że termin kolejnego spotkania pojawi się w tygodniu na parafialnym facebooku

 

 1. Dzisiaj:
 • po Mszach świętych w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie można wesprzeć kończące się prace poprzez złożenie ofiar do opisanej skarbony: Dar Rodziców Chrzestnych. Ofiarodawców indywidualnych oraz rodziny składające ofiary proszę o dokonanie wpisu: imienia lub imion, nazwiska i miejscowości zamieszkania. Pragnę zaznaczyć, że składane przy tej okazji ofiary posłużą na spłatę zaciągniętych zobowiązań wykonanych prac. Wszystkim Dobrodziejom dziękuję za okazaną pomocą materialną we wspólnym ratowaniu Kolegiaty: BÓG zapłać
 • rozpoczynamy nowy rok liturgiczny realizowany w oparciu o hasło z programu duszpasterskiego Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Wspólnie pragniemy przygotować się do Uroczystości Bożego Narodzenia poprzez uczestnictwo w: Roratach, które w tym roku będziemy przeżywać ze św. Józefem od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 a w soboty o godz. 7:00. Ponadto poprzez udział w rekolekcjach adwentowych, które odbędą się od 17 do 20 grudnia a także poprzez spowiedź świętą, która będzie przed rekolekcjami w sobotę 16 grudnia.

 

 1. W czasie Adwentu możemy zaopatrywać się w zakrystii w:
 • opłatki na wigilijny stół
 • świece Caritas Archidiecezjalnej

 

 1. Caritas parafialna prosi o pomoc:
 • w przygotowaniu świątecznych paczek dla dzieci z naszej parafii. Serduszko z imieniem dziecka prosimy zabrać z dekoracji znajdującej się w Kaplicy Matki Boskiej Różańcowej. Paczki z zaklejonym serduszkiem przynosimy do trzeciej niedzieli Adwentu, czyli do 17 grudnia
 • w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii: przy św. Antonim został wyłożony kosz, z którego pragnący pomóc zabierają Tytkę naszej Miłości i przynoszą ją napełnioną do trzeciej niedzieli Adwentu, czyli do 17 grudnia.

 

 1. Msza święta z nabożeństwem o umocnienie duchowe w najbliższy poniedziałek o godz. 19:30.

 

 1. W ramach spotkania ze św. Mikołajem zapraszam osoby starsze, samotne, wdowy i wdowców do domu parafialnego w środę 6 grudnia na godz. 16:00. Również w środę zapraszam na parafialne oglądanie filmu Proroctwo w domu parafialnym o godz. 19:00.

 

 1. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w piątek 8 grudnia Msze święte w naszym kościele o godz. 7:00, 8:30, 16:30 i 18.00. W Pierzchnie o godz. 16:00. Tego dnia na Mszach popołudniowych nastąpi poświęcenie medalika dla dzieci z klas III.
 • Składka podczas wszystkich Mszy świętych przeznaczona będzie na pomoc biednym kościołom naszej Archidiecezji
 • W kaplicy Serca Pana Jezusa od g. 12.00 – 13.00 godzina Bożej Łaski dla całego świata.

 

 1. Za tydzień:
 • zbiórka do puszek na Fundusz Kościołowi na Wschodzie oraz możliwość wpisu do Złotej Księgi Rodziców Chrzestnych.

 

 1. Biuro parafialne czynne w domu parafialnym w poniedziałek od 16:00 do 17:30 i w czwartek od 9:30 do 11:00, we wtorek i w piątek nieczynne.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz świąteczny Miesięcznik Parafialny.

 

 Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar

Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś       

Jezus powiedział do swoich uczniów: Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. 

Ewangelia według św. Marek

 

 

 

 

OSP Kórnik zaprasza na zbiórkę krwi, która odbędzie się
w strażnicy w Kórniku w niedzielę 10 grudnia br. od godz. 9:00 do 14:00.