1. Kalendarz liturgiczny
 • niedziela – Rocznica Poświęcenia własnego Kościoła
 • środa – Uroczystość Wszystkich Świętych
 • czwartek – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
 • sobota – św. Karola Boromeusza

 

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • Arcybractwo Straży Honorowej w piątek po Mszy o 8:30 w kościele
 • Wspólnota Żywego Różańca w sobotę po Mszy o 8:30 w kościele.

 

 1. Dzisiaj:
 • Można zabrać kartki na wymienianki jednorazowe, które wraz z ofiarą składamy do wystawionej skarbony. Wymienianki roczne składamy w biurze parafialnym wraz z ofiarą od duszy
 • W Pierzchnie spotkanie dla rodziców i dzieci z klas III: grupa sobotnia Pierzchno o godz. 10:00
 • Msza święta o godz. 15:00 dla małżonków obchodzących swoje październikowe rocznice sakramentu małżeństwa. Po Eucharystii nabożeństwo zakończone namaszczeniem olejem św. Charbela
 • Spotkanie wszystkich kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w naszej Parafii o godz. 18:00

 

 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w domu parafialnym w poniedziałek od 16:00 - 17:30. W pozostałe dni nieczynna.

 

 1. W tym tygodniu
 • Różaniec z udziałem dzieci w poniedziałek o godz. 17:00
 • Kontynuujemy Parafialną Nowennę Pompejańską od czwartku rozpoczniemy część dziękczynną. Zachęcam do wspólnego odmawiania Różańca świętego, w tym tygodniu: część radosna: po Mszy o godz. 8:30, za wyjątkiem środy
  i niedzieli o godz. 8:30 a w sobotę o godz. 8:00, część bolesna od poniedziałku do soboty po Koronce o godz. 15:00 za wyjątkiem środy po Mszy o godz. 9:00 a w niedzielę o godz. 14:30 oraz część chwalebna codziennie o godz. 17:30 za wyjątkiem środy po Mszy o godz. 10:30 i w sobotę po spotkaniu Wspólnoty Żywego Różańca.

 

 1. Za tydzień w niedzielę:
 • Msza odpustowa o godz. 12:00 zakończona litanią do Wszystkich Świętych, przewodniczyć będzie ks. kan. Mateusz Misiak, proboszcz Poznańskiej Fary
 • przed kościołem zbiórka na trwające prace w parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie: BÓG zapłać
 • Parafialny Zespół Caritas zaprasza na rogale świętomarcińskie

 

 1. Zapowiadam:
 • Spotkanie dla osób pielgrzymujących do Fatimy w poniedziałek 30 października o godz. 19:00 w domu parafialnym
 • HOLY WINS czyli ŚWIĘTY ZWYCIĘŹA we wtorek 31 października o godz. 16:00. Spotykamy się z rodzicami i dziećmi przebranymi za świętych patronów na cmentarzu. Tam pomodlimy się o niebo dla zmarłych oraz zapalimy znicze na grobach naszych bliskich. Następnie udamy się do kościoła na naszą Litanię Wszystkich Świętych z modlitwą różańcową, zabieramy różańce
 • Uroczystość Wszystkich Świętych – w środę 1 listopada: Msze święte
  w kościele o godz. 7:30, 9:00, 10:30 a na cmentarzu rozpoczniemy o godz. 14:00 procesją żałobną od bramy cmentarnej z liturgicznymi modlitwami
  za zmarłych, po których Eucharystia
 • Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – w czwartek 2 listopada, Msze święte o godz. 7:00, 8:30, 16:30 18:00 i modlitwa za zmarłych w ciągu dnia
  i po wieczornej Mszy na cmentarzu
 • Wieczór Modlitwy za zmarłych w ciągu minionego roku – w piątek 3 listopada, Msza święta o godz. 18:00
 • III Pielgrzymka Sołtysów Powiatu Poznańskiego – w sobotę 4 listopada o godz. 18:00 Mszy świętej będzie przewodniczył Arcybiskup senior Henryk Muszyński z Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • czwartek: 15:00 Koronka i Godzina święta prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; godz. 16:00 wszyscy; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca. Spowiedź od godz. 17:00. Na Mszę świętą o godz. 18:00 zapraszam szczególnie wszystkich, którzy podjęli się rocznej modlitwy w ramach duchowej adopcji za konkretnego kapłana
 • piątek: od godz. 8:00 odwiedziny chorych rozpoczyna ks. Proboszcz Spowiedź od godz. 16:00, zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę o godz. 16:30. W Pierzchnie: Spowiedź od godz. 15:00 i Msza o godz. 16:00.
 • sobota: od godz. 8:00 odwiedziny chorych rozpoczyna ks. Łukasz Nabożeństwo I sobót wynagradzające Matce Najświętszej: adoracja od godz. 7:30, od 7:45 medytacja i różaniec pokutny oraz Msza o godz. 8:30.

 

 1. Zapraszam wszystkich chętnych na Trzecią Parafialną Biesiadę tym razem Andrzejkową, która odbędzie się w sobotę 25 listopada w Domu Gościnnym
  w Trzebisławkach – zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki
  z modlitewnikiem 5 minut z Bogiem oraz najnowszy listopadowy Miesięcznik Parafialny w którym min. nasz tegoroczny sumista odpustowy ks. kan. Mateusz Misiak o poznańskiej Farze i oraz nie zamykajmy wiary w zakrystii, czyli więcej
  o zakończonym odpuście ku czci Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej.

 

 1. Zmarł śp. Stanisław Henke z Kórnika, pogrzeb we wtorek o godz. 10:00 oraz śp. Jan Jankowski, pogrzeb we wtorek o godz. 11:30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen. 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś    

Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój,  a bramy piekielne go nie przemogą.

Ewangelia według św. Mateusza