• poniedziałek – bł. Władysława z Gielniowa
  • czwartek – św. Wacława
  • piątek – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • sobota – św. Hieronima

1. Dzisiaj w niedzielę Msza święta:
  • w intencji jedności naszych rodzin z odnowieniem przyrzeczeń dla wrześniowych małżonków o godz. 15:00
  • dla uczniów z klas III gimnazjum oraz dla rodziców o godz. 18:00.

1. W tym tygodniu
  • Msza święta w intencji mądrych wyborów i pomyślnego działania Fundacji Zakłady Kórnickie w piątek o godz. 10:00
  • Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do Górki Klasztornej, wyjazd w sobotę o godz. 7:00, zbiórka przy kościele
  • Parafialny Dzień Chorych w sobotę o godz. 10:00 Msza święta z udzieleniem Sakramentu Chorych, po Eucharystii wspólne spotkanie, na które zaprasza Parafialny Zespół Caritas

1. Serdecznie zapraszamy młodzież pragnącą zaangażować się życie parafialne. W najbliższą środę o godz. 19:00 czekamy na Ciebie w domu parafialnym.

1. Zapowiadam w niedzielę 8 października
  • Poświęcenie różańców dla dzieci z klasy III na Mszy o godz. 10:30
  • Mszę dziękczynną za 400 lat charyzmatu wincentyńskiego na Mszy o godz. 12:00

1. IV Tydzień maryjny ku czci Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej rozpoczniemy w niedzielę 1 października wspierając misje. Podczas naszego parafialnego świętowania przeżyjemy rekolekcje Fatima wciąż aktualna, które od poniedziałku 2 października do piątku 6 października poprowadzi ks. Krzysztof Czapla SAC (pallotyn), dyrektor Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach w Zakopanem. Nauki rekolekcyjne będą podczas Mszy świętych o godz. 8:30 i godz. 18:00 oraz w ramach odpustu Dziecka Bożego dla dzieci i rodziców o godz. 16:30. W sobotę 7 października Mszy odpustowej o godz. 18:00 będzie przewodniczył ks. Mirosław Nowak, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Gostyniu Starym. Plan Tygodnia maryjnego dostępny jest w gablocie ogłoszeń.

1. Biuro parafialne przeniesione do domu parafialnego będzie czynne w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek od 16:00 - 17:30, w czwartek i piątek biuro będzie nieczynne.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem oraz Miesięcznik Parafialny.

1. Otrzymaliśmy zaproszenia na
  • Urodziny Stowarzyszenia Klaudynka w sobotę na Podzamczu
  • dni skupienia dla dziewczyn: One boskie zapraszają Siostry Serafitki z Poznania, najbliższe od 29 września do 1 października

1. Odeszli do wieczności śp. Bogdan Michalak z Kórnika, pogrzeb odbył się w tygodniu oraz śp. Michalina Kokocińska z Kórnika, pogrzeb w poniedziałek w Poznaniu a Msza pogrzebowa w Kórniku o godz. 17:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: „Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych”. Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze.

Ewangelia według św. Mateusza