• Poniedziałek – św. Stanisława Kostki, pamiętajmy w modlitwie o ks. arcybiskupie Stanisławie Gądeckim
  • środa – św. mm. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy
  • czwartek – św. Mateusza
  • sobota – św. Pio z Pietrelciny

1. Spotkania duszpasterskie
  • Dla panów zbierających składkę, szafarzy i kościelnych w poniedziałek po Mszy o godz. 18:00 w kościele
  • Spotkanie w drodze w poniedziałek o godz. 19:00 w domu parafialnym
  • Odpowiedzialni za Kręgi Rodzin Szensztadzkich w środę po Mszy o godz. 18:00 w kościele.
  1. Dzisiaj w niedzielę:
  • Zbiórka przed kościołem na szkoły katolickie, KUL i WT UAM
  • Zapraszam na Mszę świętą o godz. 18:00 rodziców wraz z uczniami z klas II gimnazjum.
  1. W tym tygodniu
  • Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci z klas III SP w sobotę o godz. 8:30 oraz w Pierzchnie w niedzielę 24 września o g. 10:00
  • Msza święta w intencji Kórnicko-Bnińskiego Bractwa Kurkowego im. Ks. Szczepana Janasika z okazji 30-lecia reaktywacji oraz 270-rocznicy ustanowienia bractwa w sobotę o godz. 11:30.
  1. Za tydzień w niedzielę zapraszam na Mszę świętą:
  • w intencji jedności naszych rodzin z odnowieniem przyrzeczeń dla wrześniowych małżonków o godz. 15:00
  • rodziców wraz z uczniami z klas III gimnazjum o godz. 18:00.
  1. Zapowiadam
  • Pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do Górki Klasztornej, wyjazd w sobotę 30 września o godz. 7:00, zbiórka przy kościele, zapisy u p. Antoniny Taciak
  • Parafialny Dzień Chorych w sobotę 30 września o godz. 10:00 rozpoczniemy Mszą świętą podczas której zostanie udzielony Sakrament Chorych, po Eucharystii wspólne spotkanie, na które zaprasza Parafialny Zespół Caritas
  1. IV Tydzień maryjny ku czci Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej rozpoczniemy w niedzielę 1 października. Podczas naszego parafialnego świętowania przeżyjemy rekolekcje Fatima wciąż aktualna, które od poniedziałku 2 października do piątku 6 października poprowadzi ks. Krzysztof Czapla SAC (pallotyn), dyrektor Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach w Zakopanem. Nauki rekolekcyjne będą podczas Mszy świętych o godz. 8:30 i godz. 18:00 oraz w ramach odpustu Dziecka Bożego dla dzieci i rodziców o godz. 16:30. W sobotę 7 października Mszy odpustowej o godz. 18:00 będzie przewodniczył ks. Mirosław Nowak, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Gostyniu Starym. Plan Tygodnia maryjnego zostanie przedstawiony za tydzień.

1. Biuro parafialne przeniesione do domu parafialnego będzie czynne w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek od 16:00 - 17:30, w czwartek i piątek biuro będzie nieczynne.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz wrześniowy Miesięcznik Parafialny.

1. Odeszli do wieczności śp. Teresa Koralewska-Grandys, pogrzeb na cmentarzu we wtorek o godz. 14:00 i śp. Janusz Nowak z Kórnika, pogrzeb w środę o godz. 12:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Wtedy sługa upadł przed nim i prosił go: Panie, miej cierpliwość nade mną, a wszystko ci oddam. Pan ulitował się nad tym sługą, uwolnił go i dług mu darował.

Ewangelia według św. Mateusza

Stowarzyszenie Klaudynka obchodzi swoje 15. urodziny,

które odbędą się 30 września na Podzamczu.

Organizowany jest bieg charytatywny (zapisy na www.klaudynka.org.pl). Wszystkich Przyjaciół Klaudynki

Stowarzyszenie zaprasza do wspólnego świętowania.