• piątek – Narodzenia NMP, przypada 300. rocznica koronacji wizerunku NMP Częstochowskiej. Tego dnia syn naszej parafii brat Filip Kaźmierczak złoży pierwszą Profesję Zakonną w Sanktuarium MB Leśniowskiej w Leśniowie. Całą wspólnotę parafialną proszę o modlitwę w intencji brata Filipa.

1. Spotkania duszpasterskie w domu parafialnym:
  • Katecheci w poniedziałek o godz. 16:00
  • Katechiści w poniedziałek o godz. 18:00
  • Parafialny Zespół Caritas w środę po Mszy o godz. 18:00 (aula)
  • Grupa Taize w środę po Mszy o godz. 18:00 (sala na górze)
  • Krąg biblijny prowadzony przez ks. prof. Janusza Nawrota w czwartek po Mszy o godz. 18:00
  • Zespół dziecięcy Tutti Santi w piątek o godz. 16:30
  • Wincentyńska Młodzież Maryjna w sobotę o godz. 9:30
  • Duszpasterstwo Młodych w sobotę o godz. 17:30
  • W przyszłym tygodniu po Mszy o godz. 18:00 zapraszam:
    w poniedziałek 11.09 Radę Duszpasterską a Radę Ekonomiczną zapraszam na godz. 20:00.

1. Dzisiaj w niedzielę:
  • Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci ze szkół podstawowych i rodziców o godz. 10:30 oraz dla młodzieży z klas VII, młodzieży gimnazjalnej i starszej oraz rodziców o godz. 18:00
  • Po Mszy świętej o godz. 18:00 zapraszam na koncert Zespołu Jacaras w ramach Festiwalu Akademia Gitary.

1. W tym tygodniu w kościele:
  • Spotkanie liturgiczne dla narzeczonych biorących ślub w naszej Parafii w miesiącu wrześniu i październiku we wtorek bezpośrednio po Mszy o godz. 18:00
  • W I czwartek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17:30.

1. Za tydzień w niedzielę
  • Zbiórka przed kościołem na trwające prace w kościele, wszystkim zatroskanym o dobro świątyni z serca dziękuję: BÓG zapłać
  • Zapraszam na Mszę świętą o godz. 18:00 rodziców wraz z uczniami z klas VII, którzy chcą w naszej Parafii rozpocząć przygotowania do sakramentu Bierzmowania. W przyszłą niedzielę zostanie podane zaproszenie dla klas II i III gimnazjum.

1. Biuro parafialne przeniesione do domu parafialnego będzie czynne w poniedziałek i wtorek od 16:00 - 17:30 i w czwartek od 9:30 - 11:00.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz najnowszy wrześniowy Miesięcznik Parafialny, w którym zachęcamy do modlitwy różańcowej we wspólnocie Żywego Różańca.

1. Odeszli do wieczności śp. Tadeusz Blida z Kórnika, pogrzeb odbył się w minionym tygodniu i śp. Helena Juskowiak pogrzeb we wtorek o godz. 12:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Jezus zaczął wskazywać swoim uczniom na to, że musi iść do Jerozolimy i wiele cierpieć od starszych i arcykapłanów, i uczonych w Piśmie; że będzie zabity i trzeciego dnia zmartwychwstanie.

Ewangelia według św. Mateusza