• poniedziałek – św. Augustyna
  • piątek – bł. Bronisławy

1. Spotkania duszpasterskie:
  • Arcybractwo Straży Honorowej w piątek po Mszy o 18:00 w kaplicy
  • Wspólnota Żywego Różańca w sobotę po Mszy o 8:30 w kościele.

1. Dzisiaj w niedzielę:
  • Msza święta o godz. 15:00 dla małżonków obchodzących swoje sierpniowe rocznice sakramentu małżeństwa, po Eucharystii nabożeństwo zakończone namaszczeniem olejem św. Charbela
  • Spotkanie z muzyką organową w ramach: Sierpniowych niedziel z muzyką organową u Wszystkich Świętych w Kórniku, Edycja 4. Dzisiaj o godz. 20:00 wystąpi pan Jerzy Nagórniak, poznański organista i dyrygent.
  1. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 18:00:
  • Będziemy mogli usłyszeć Zespół Jacaras w ramach Festiwalu Akademia Gitary.

1. Od piątku wracamy do odprawiania Mszy świętej o godz. 7:00 a w niedzielę o godz. 18:00.

1. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca:
  • piątek: od godz. 8:00 odwiedziny naszych chorych

Spowiadamy od godz. 16:00. Zapraszamy dzieci z klas I wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 16:30, podczas której zostaną poświęcone tornistry. Od godz. 17:15 okazja do spowiedzi dla młodzieży. W Pierzchnie: Spowiedź święta od godz. 15:00 i Msza święta o godz. 16:00

• sobota: Nabożeństwo I sobót wynagradzające Matce Najświętszej:

adoracja od godz. 7:30, od godz. 7:45 medytacja i różaniec pokutny oraz Msza o godz. 8:30.

1. Biuro parafialne przeniesione do domu parafialnego będzie czynne w poniedziałek od godz. 16:00 - 17:30 i w czwartek od godz. 9:30 - 11:00.

1. Przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny AD 2017/2018, który w imię Boże rozpoczniemy Mszą świętą za tydzień w niedzielę:
  • Dla dzieci ze szkół podstawowych i rodziców o godz. 10:30
  • Dla młodzieży z klas VII, młodzieży gimnazjalnej i starszej oraz rodziców o godz. 18:00.

1. Wspólne pielgrzymowanie:
  • do Tulec pielgrzymka rowerowa wyruszy w sobotę 02 września o godz. 10:30, zbiórka przy probostwie
  • do Tulec pielgrzymka piesza wyruszy w niedzielę 03 września o godz. 7:00, zbiórka w kościele
  • do Fatimy, osoby chętne (również z poza parafii) oraz zapisane proszone są o dostarczenie kart uczestnika wraz z pierwszą wpłatą do najbliższej środy do zakrystii lub biura parafialnego.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem na miesiąc wrzesień oraz sierpniowy Miesięcznik Parafialny.

1. Odeszli do wieczności śp. Bronisław Walkowiak z Kórnika, pogrzeb w poniedziałek o godz. 10:00 oraz śp. Jan Matuszewski z Runowa, pogrzeb we wtorek o godz. 10:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.

Ewangelia według św. Mateusza