• poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli
  • piątek – św. Jana Marii Vianneya
  • niedziela – Przemienienie Pańskie

1. Spotkania duszpasterskie:
  • Wspólnota Bogu Bliscy w czwartek bezpośrednio po wieczornej Eucharystii w kościele
  • Arcybractwo Straży Honorowej w piątek po wieczornej Eucharystii
  • Wspólnota Żywego Różańca w sobotę po Mszy o godz. 8:30

1. Dzisiaj:
  • Parafialny Zespół Caritas prosi o pomoc dla dzieci, w ramach inicjatywy Tornister pełen uśmiechu. Przy figurze św. Antoniego do wystawionego kosza można przekazać przybory szkolne, zeszyty, materiały plastyczne, piórniki, tornistry i inne artykuły szkolne
  • Dodatkowa Msza święta o godz. 15:00

1. Osoby zainteresowane pielgrzymką do Fatimy mogą zgłaszać się w zakrystii do poniedziałku (31.07). Więcej informacji w sierpniu.

1. We wtorek 1 sierpnia od godz. 12.00 do 2 sierpnia do godz. 24.00 można uzyskać dla siebie lub dla zmarłego jeden raz odpust zupełny Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca:
  • czwartek: 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego następnie Godzina święta, prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; od godz. 16:00 dla wszystkich; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca do Mszy świętej. Spowiadamy od godz. 17:00.
  • piątek: od godz. 8:00 ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych, a od ok. 11:00 chorych ks. Łukasza. Spowiadamy od godziny 17:00. W Pierzchnie: Spowiedź od godz. 15:00 i Msza o godz. 16:00.
  • sobota: nabożeństwo I sobót wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej: rozważanie o 7:45 następnie różaniec i Msza o godz. 8:30 i spotkanie dla wspólnoty.

1. Za tydzień
  • w niedzielę o godz. 20:00 rozpoczniemy w naszym kościele spotkania z muzyką organową w ramach: Sierpniowych niedziel z muzyką organową u Wszystkich Świętych w Kórniku. Edycja 4
  • zbiórka przed kościołem na trwające prace: BÓG zapłać wszystkim ratującym naszą Kolegiatę.

1. Pragnę przypomnieć, że:
  • teren od strony zakrystii w kierunku kaplicy Serca Pana Jezusa został zamknięty, w tygodniu rozpoczną się kolejne prace
  • Biuro parafialne zostało przeniesione do domu parafialnego

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz sierpniowy Miesięcznik Parafialny, w którym min. wywiad z nowym księdzem ekonomem Archidiecezji Poznańskiej.

1. Informuję, że w miesiącu lipcu i sierpniu:
  • Msze święte zostają zawieszone w kościele: w niedzielę o godz. 18:00, od wtorku do soboty o 7:00 i w I piątek miesiąca o 16:30
  • Msze święte bez zmian w niedzielę o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 15:00 (w ostatnią niedzielę miesiąca) i 20:30, w tygodniu o godz. 8:30 i 18:00, w kaplicy u sióstr w poniedziałek o godz. 7:00 oraz w kaplicy w Pierzchnie w niedzielę o 10:00 i w I piątek sierpnia o godz. 16:00 oraz w I poniedziałek o godz. 19:30
  • Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki od 16:00 do 17:30 i w czwartki od 9:30 do 11:00
  • Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych po wieczornej Mszy świętej w najbliższy czwartek 3 sierpnia.

Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Z radości poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę.

Ewangelia według św. Mateusza