1. Kalendarz liturgiczny
 • poniedziałek – św. Kingi
 • wtorek – św. Jakuba i św. Krzysztofa
 • środa – św. Anny i św. Joachima, rodziców NMP
 • sobota – św. Marty

 

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • Dzieci i ministranci młodsi udają się do kina we wtorek 25 lipca, zbiórka o godz. 10:00 przy probostwie
 • Spotkanie dla 3. Róży św. Charbela i dla 8. Róży św. Kingi w piątek 28 lipca o godz. 16:45 w domu parafialnym, tego dnia po Mszy świętej namaszczenie olejami św. Charbela.

 

 1. Dzisiaj
 • Błogosławieństwo kierowców i święcenie pojazdów mechanicznych po Mszy świętej na ul. Wojska Polskiego na wysokości wjazdu na probostwo, swoją ofiarą wspieramy misjonarzy
 • Gościmy ks. Adama, który zachęca nas, aby nogę ściągnąć z gazu

 

 1. Zapowiadam:
 • Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas prosi o pomoc dla dzieci, w ramach inicjatywy Tornister pełen uśmiechu. Przy figurze św. Antoniego do wystawionego kosza będzie można przekazać przybory szkolne, długopisy, zeszyty, materiały plastyczne, piórniki, tornistry i inne artykuły szkolne
 • Za tydzień w ostatnią niedzielę lipca o godz. 15:00 dodatkowa Msza święta
 • Za dwa tygodnie w niedzielę 6 sierpnia br. o godz. 20:00 rozpoczniemy w naszym kościele spotkania z muzyką organową w ramach: Sierpniowych niedziel z muzyką organową u Wszystkich Świętych w Kórniku. Edycja 4.

 

 1. W związku z rozpoczętymi pracami osuszającymi wokół kościoła pragnę poinformować, iż teren od strony zakrystii do kaplicy Serca Pana Jezusa został zamknięty. Ponadto w tygodniu rozpoczną się prace wykończeniowe na probostwie dlatego biuro parafialne od 31 lipca zostanie przeniesione do domu parafialnego.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz lipcowy Miesięcznik Parafialny.

 

 1. Informuję, że w miesiącu lipcu i sierpniu:
 • Msze święte zostają zawieszone w kościele: w niedzielę o godz. 18:00, od wtorku do soboty o 7:00 i w I piątek miesiąca o 16:30
 • Msze święte bez zmian w niedzielę o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 15:00 (w ostatnią niedzielę miesiąca) i 20:30, w tygodniu o godz. 8:30 i 18:00, w kaplicy u sióstr w poniedziałek o godz. 7:00 oraz w kaplicy w Pierzchnie w niedzielę o 10:00 i w I piątek sierpnia o godz. 16:00
 • Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki od 16:00 do 17:30 i w czwartki od 9:30 do 11:00
 • Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych po wieczornej Mszy świętej: w czwartek 3 sierpnia.

  

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś

Wtedy odprawił tłumy i wrócił do domu. Tam przystąpili do Niego uczniowie i prosili Go: Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście! On odpowiedział: Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy. Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego. Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie. Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata. Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!

Ewangelia według św. Mateusza