• wtorek – św. Benedykta, patrona Europy

1. Spotkania duszpasterskie:
  • Wspólnota Bogu Bliscy przez wakacje w czwartek o godz. 19:00

1. Dzisiaj
  • zbiórka do puszek na trwające prace w naszej parafii. BÓG zapłać za złożone ofiary

1. W czwartek 13. lipca zapraszam do wspólnego odkrywania kolejnego objawienia NMP z Fatimy. Różaniec od godz. 17:30 a po Mszy procesja fatimska – proszę o przyniesienie świec.

1. Za dwa tygodnie po Mszach w sobotę i w niedzielę:
  • Błogosławieństwo kierowców i święcenie pojazdów mechanicznych. Samochody będą poświęcone na ul. Wojska Polskiego na wysokości wjazdu na probostwo.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz najnowszy lipcowy Miesięcznik Parafialny.

1. Zapraszam na wystawę najlepszych prac dyplomowych magisterskich: Brama Kórnika – Szlak Działyńskich – Trakt Kolegiacki, które zostały wykonane na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Jednym z patronów wystawy, którą można obejrzeć
    do 6 sierpnia w Zamku Kórnickim jest nasza Parafia Wszystkich Świętych w Kórniku.

1. Odeszli do wieczności: śp. Zefiryna Kowalczyk ze Szczodrzykowa, śp. Piotr Podejma z Runowa i nasza była Parafianka śp. Joanna Jaskuła. Pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

1. Informuję, że w miesiącu lipcu i sierpniu:
  • Msze święte zostają zawieszone w kościele: w niedzielę o godz. 18:00, od wtorku do soboty o 7:00 i w I piątek miesiąca o 16:30
  • Msze święte bez zmian w niedzielę o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 15:00 (w ostatnią niedzielę miesiąca) i 20:30, w tygodniu o godz. 8:30 i 18:00, w kaplicy u sióstr w poniedziałek o godz. 7:00 oraz w kaplicy w Pierzchnie w niedzielę o 10:00 i w I piątek sierpnia o godz. 16:00
  • Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki od 16:00 do 17:30 i w czwartki od 9:30 do 11:00
  • Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych po wieczornej Mszy świętej: w czwartek 3 sierpnia.

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,
a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca,
a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.

Ewangelia według św. Mateusza