• poniedziałek – św. Tomasza, apostoła

• Wspólnota Bogu Bliscy przez wakacje w czwartek o godz. 19:00
  1. Dzisiaj w niedzielę
  • Nabożeństwo błagalne o dobre żniwa po Mszy o godz. 12:00
  • Zmiana intencji Żywego Różańca: modlimy się o błogosławieństwo Boże i o potrzebne łaski dla rolników, sadowników i ogrodników

1. Msza święta z nabożeństwem o umocnienie duchowe w poniedziałek o godz. 19:30.

1. Poznańska Piesza Pielgrzymka podążająca na Jasną Górę będzie w najbliższy czwartek (6.07) około godz. 16:00 w naszej Parafii. W kościele powitamy grupy: 4, 5, 7, 8 i 9, które ugościmy w tradycyjnych miejscach przy Ochotniczej Straży Pożarnej i Alei Flensa (około 250 Pielgrzymów). Wszystkim za dobroć serca DZIĘKUJĘ.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca:
  • czwartek: 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego następnie Godzina święta, prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; od godz. 16:00 dla wszystkich; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca do Mszy świętej. Spowiadamy od godz. 17:00.
  • piątek: od godz. 8:00 odwiedziny chorych również kwartalnych, których prosimy zgłaszać do czwartku włącznie. Spowiadamy od godziny 17:00. W Pierzchnie: Spowiedź od godz. 15:00 a o godz. 16:00 Eucharystia

1. Za tydzień:
  • zbiórka do puszek na trwające prace w naszej parafii. BÓG zapłać za złożone ofiary

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz najnowszy lipcowy Miesięcznik Parafialny, w którym min. Parafiada 2017 w Bogu siła.

1. Odeszli do wieczności: śp. Mieczysław Pelczyk z Kórnika i śp. Zdzisław Madajewski z Runowa pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

1. Informuję, że z dniem 1 lipca ze względu na urlopy księży w miesiącu lipcu i sierpniu:
  • Msze święte zostają zawieszone w kościele: w niedzielę o godz. 18:00, od wtorku do soboty o godz. 7:00 i w I piątek miesiąca o godz. 16:30
  • Msze święte bez zmian będą odprawiane w niedzielę o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 15:00 (tylko w ostatnią niedzielę miesiąca) i 20:30, w tygodniu w kościele o godz. 8:30 i godz. 18:00 oraz Msza w kaplicy u sióstr w poniedziałek o godz. 7:00
  • bez zmian w kaplicy w Pierzchnie w I piątek miesiąca o godz. 16:00 oraz w niedzielę o godz. 10:00
  • Biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałki od 16:00 do 17:30 i w czwartki od 9:30 do 11:00
  • Nauki dla rodziców i chrzestnych przed chrztem po wieczornej Mszy świętej: w czwartek 6 lipca oraz w czwartek 3 sierpnia.

Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.

Ewangelia według św. Mateusza