• środa – św. Alojzego Gonzagi
  • piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • sobota – Narodzenie św. Jana Chrzciciela

1. Spotkania duszpasterskie dla:
  • III Kręgu Domowego Kościoła w poniedziałek o 19:00 na probostwie
  • I Kręgu Domowego Kościoła we wtorek o godz. 19:00 na probostwie
  • narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa w lipcu lub sierpniu we wtorek po Mszy o godz. 18:00 w kościele
  • Wspólnoty Bogu Bliscy w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym
  • Duszpasterstwa Młodych w sobotę po wieczornej Mszy w domu parafialnym
  1. Dziękuję wszystkim uczestniczącym i zaangażowanym:
  • w przygotowanie ołtarzy i procesji w Uroczystość Bożego Ciała
  • w organizację tegorocznej Parafiady 2017: w Bogu siła.
  1. Dzisiaj w niedzielę
  • Caritas Parafialna będzie rozprowadzała Chlebek św. Antoniego. Składane ofiary będą wsparciem dla potrzebujących rodzin z Parafii.
  1. W oktawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa:
  • Do czwartku Msza o godz. 18:00 będzie z Nieszporami
  • Procesja eucharystyczna w łączności z Mszą w niedzielę o godz. 12:00 a w tygodnia o godz. 18:00, zapraszam dziewczęta do sypania kwiatów, panów do baldachimu, poczty sztandarowe wspólnot
  • Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę o godz. 20:00, a od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00
  1. Biuro parafialne czynne od godz. 16:00 do 17:30 w poniedziałek i wtorek (dla narzeczonych), w czwartek wyjątkowo od godz. 8:00 do 9:30. W piątek z racji uroczystości biuro nieczynne.

1. Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w czwartek na Mszy świętej:
  • dla dzieci ze Szkoły Podstawowej o godz. 10:00
  • dla młodzieży o godz. 18:00.
  1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 7:00, 8:30 oraz o godz. 18:00 z procesją pod krzyż przy liceum gdzie odmówimy Litanię i akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia modlimy się za kapłanów prosząc dla niech o łaskę świętości. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Za tydzień w niedzielę:
  • Dodatkowa Msza święta o godz. 15:00 o świętość i jedność naszych rodzin zakończona nabożeństwem z namaszczeniem olejami św. Charbela.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz czerwcowy Miesięcznik Parafialny.

1. Informuję, że z dniem 1 lipca ze względu na urlopy księży w miesiącu lipcu i sierpniu:
  • Msze święte zostają zawieszone w kościele: w niedzielę o godz. 18:00, od wtorku do soboty o godz. 7:00 i w I piątek miesiąca o godz. 16:30
  • Msze święte bez zmian będą odprawiane w niedzielę o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 20:30 i w tygodniu w kościele o godz. 8:30 i godz. 18:00 oraz Msza w kaplicy u sióstr w poniedziałek o godz. 7:00
  • bez zmian w kaplicy w Pierzchnie w I piątek miesiąca o godz. 16:00 oraz w niedzielę o godz. 10:00
  • Biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałki od 16:00 do 17:30 i w czwartki od 9:30 do 11:00.

Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.

Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów

i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi,

aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości.

Ewangelia według św. Mateusza