• niedziela – Najświętszej Trójcy
  • sobota – św. br. Alberta Chmielowskiego

1. Spotkania duszpasterskie:
  • dla rodziców i dzieci z klas II dzisiaj w niedzielę po Mszy o g. 10:30
  • dla kandydatów do Bierzmowania z klas I dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 18:00: kandydaci przynoszą kartki do spowiedzi
  • Rada budowlana w poniedziałek o godz. 18:00 na terenie Kościoła
  • Modlitwa kanonami z Taize w poniedziałek po Mszy o 18:00 w kościele
  • Dla zaangażowanych w Parafiadę we wtorek po Mszy wieczornej.
  1. Dzisiaj w niedzielę
  • XI Parafiada pod hasłem: w Bogu siła, od godz. 13:00 do 20:00. Wśród wielu atrakcji min. występy solistów i zespołów, pieczenie chleba i degustacja smakołyków, plac zabaw, malowanie anioła, rodzinny decoupage, skoczna Parafianka i parafialny Siłacz. A wielki finał loterii z nagrodami od godz. 19:30. Zapraszam Parafian i Przyjaciół do Wspólnego ratowania Kolegiaty
  • przed kościołem zbiórka na czekające nas prace remontowe, ofiarodawcom dziękuję: BÓG zapłać.
  1. Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00 a w niedziele o godz. 20:00.

1. Biuro parafialne czynne od godz. 16:00 do 17:30 w poniedziałek i wtorek (dla narzeczonych), w piątek od 9:30 do 11:00. W czwartek biuro nieczynne.

1. We wtorek 13. czerwca zapraszam do wspólnego odkrywania kolejnego objawienia NMP z Fatimy. Różaniec od godz. 17:30 a po Mszy procesja fatimska – proszę o przyniesienie świec.

1. Przygotowania do Bożego Ciała:
  • Parafian zaangażowanych w budowę ołtarzy zapraszam w poniedziałek na godz. 17:00 koło probostwa
  • Próba dla dziewcząt sypiących kwiaty na Bożym Ciele i w czasie Oktawy w poniedziałek o godz. 17:00 przed kościołem
  • Ministranci ze Szkoły Podstawowej zbiórka w środę o godz. 17:00 a starsi w środę po Mszy wieczornej.

1. W najbliższy czwartek Boże Ciało. Msze święte o godz. 7:30, 9:00, na zakończenie procesji, o 15:00 oraz o godz. 18:00 z Nieszporami:
  • Procesja do czterech ołtarzy wyruszy ok. godz. 9:30. Ołtarze będą znajdować się: ołtarz I – u Państwa Lehmann, ołtarz II – krzyż przy Liceum, ołtarz III – u Państwa Grzegorowskich i ołtarz IV przy Ratuszu, gdzie po błogosławieństwie na cztery strony świata zostanie odprawiona Msza święta, której będzie przewodniczył ks. dr Tomasz Nawracała, wykładowca i prefekt ASD w Poznaniu
  • Parafian proszę o udekorowanie domów a także o nie parkowanie samochodów na trasie procesji
  • W czasie procesji i przez oktawę proszę o pomoc: panów do baldachimu i prowadzenia kapłana, poczty sztandarowe wspólnot parafialnych, Orkiestrę Harcerską, zespół Bogu Bliscy, dziewczęta sypiące kwiaty, chłopaków z dzwonkami oraz ministrantów do służby
  • Przez oktawę Bożego Ciała Msza święta o godz. 18:00 będzie połączona z Nieszporami i procesją eucharystyczną.

1. Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej do Częstochowy wyruszy w sobotę o godz. 7:00 z parkingu przy domu parafialnym.

1. Za tydzień w niedzielę Caritas Parafialna tak jak w ubiegłym roku będzie rozprowadzała Chlebek św. Antoniego. Składane ofiary będą wsparciem dla potrzebujących rodzin z naszej Parafii.

1. Zapowiadam:
  • Spotkanie liturgiczne w kościele dla narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa w lipcu lub sierpniu – we wtorek 20 czerwca po Mszy o godz. 18:00

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz czerwcowy Miesięcznik Parafialny.

1. Zmarł nasz parafianin śp. Jan Robiński z Kórnika, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10:00. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a Światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał,

aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.

Ewangelia według św. Jana