• niedziela – Zesłania Ducha Świętego
  • sobota – bł. Bogumiła, patrona Archidiecezji
  • niedziela – Najświętszej Trójcy

1. Spotkania duszpasterskie:
  • Dla kandydatów do Bierzmowania w niedzielę po Mszy o godz. 18:00: dzisiaj dla klas II a za tydzień dla klas I. Na spotkanie kandydaci przynoszą otrzymane we wrześniu kartki do spowiedzi
  • Dla chcących pomóc w Parafiadzie we wtorek o godz.18:00 w domu parafialnym
  • ostatni przed wakacjami Krąg biblijny w najbliższy piątek o godz. 19:00 w domu parafialnym prowadzi ks. profesor Janusz Nawrot
  • dla rodziców i dzieci z klas II za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o godz. 10:30
  • zapraszam Parafian zaangażowanych w budowę ołtarzy na Boże Ciało 12 czerwca w poniedziałek na godz. 17:00 koło probostwa
  1. Dzisiaj w niedzielę
  • w Święto Dziękczynienia odmówimy Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na świątynię Opatrzności Bożej i szkoły katolickie.
  1. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze święte: u sióstr o godz. 7:00, w kościele o godz. 8:30, 18:00 i 19:30 zakończona nabożeństwem o umocnienie duchowe oraz w kaplicy w Pierzchnie o godz. 16:00.

1. Biuro parafialne czynne dla narzeczonych we wtorek od godz. 16:00 do 17:30. W czwartek i w piątek od godz. 9:30 do 11:00. W poniedziałek biuro nieczynne.

1. Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00 a w niedziele o godz. 20:00.

1. Za tydzień
  • XI Parafiada pod hasłem: w Bogu siła, od godz. 13:00 do 20:00. Chętnych, którzy pragną pomóc w dostarczeniu placków i słodkości na Parafiadę proszę o zapisywanie się w zakrystii. Jednocześnie z serca dziękuję za okazaną pomoc, zaangażowanie i życzliwość
  • przed kościołem odbędzie się zbiórka na czekające nas prace remontowe, ofiarodawcom dziękuję: BÓG zapłać.
  1. Zapowiadam:
  • Ogólnopolską Pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do Częstochowy w sobotę 17 czerwca, zapisy w zakrystii
  • Spotkanie liturgiczne w kościele dla narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa w lipcu lub sierpniu – we wtorek 20 czerwca po Mszy o godz. 18:00

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz czerwcowy Miesięcznik Parafialny, w którym min. odpust w Pierzchnie i I Komunia święta w Kórniku.

1. Zmarła śp. Ruth Chmielewska i śp. Grażyna Niemier z Kórnika, pogrzeby odbyły się w tygodniu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a Światłość wiekuista niechaj Im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone,

a którym zatrzymacie, są im zatrzymane.

Ewangelia według św. Jana