1. Kalendarz liturgiczny
 • poniedziałek – św. Rity z Cascii
 • środa – NMP Wspomożycielki Wiernych
 • piątek – św. Filipa Nereusza

 

 1. Spotkania duszpasterskie
 • Dla kandydatów mających przystąpić do Bierzmowania spotkanie bezpośrednie w poniedziałek 22 maja po Mszy o godz. 18:00
  w kościele. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony we wtorek 23 maja o godz. 17:00 przez ks. biskupa Zdzisława Fortuniaka. Msza dziękczynna za Bierzmowanie w niedzielę 28 maja o godz. 18:00, zapraszam młodzież z rodzicami
 • Spotkanie w drodze w poniedziałek o g. 19:00 w domu parafialnym
 • Krąg biblijny z ks. profesorem Januszem Nawrotem w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym

 1. Dzisiaj w niedzielę
 • Po Mszach Kawiarenka ministrancka, składane ofiary zostaną przeznaczone na wyjazd dla młodzieży i ministrantów
 • Koncert Magnificat Johna Ruttera o godz. 19:00 w naszym kościele, zapraszam wspólnie z ponad dwustu wykonawcami
 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:50 oraz w czwartek i w piątek od 9:30 do 11:00. We wtorek biuro nieczynne.

 

 1. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00 a w niedziele o godz. 20:00.

 

 1. Zapowiadam:
 • IX Ogólnopolski Przegląd Hejnałów i Intrad Maryjnych za tydzień w niedzielę 28 maja o godz. 15:00, szczegóły na plakatach. W związku z Przeglądem rodzinna Msza święta o jedność naszych rodzin zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 20:30
 • Spotkanie liturgiczne w kościele dla narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa w lipcu lub sierpniu zapraszam we wtorek 20 czerwca po Mszy o godz. 18:00
 • XI Parafiadę pod hasłem: w Bogu siła, która planowana jest na niedzielę 11 czerwca od godz. 13:00 do 20:00. Od dzisiaj wszystkich chętnych, którzy pragną pomóc w dostarczeniu placków i słodkości na Parafiadę proszę o zapisywanie się w zakrystii. Wszystkim dziękuję za okazywaną pomoc, zaangażowanie i życzliwość.
 1. Zapraszam:
 • Młodzież na wyjazd do Łodzi we wtorek 30 maja, zapisy w zakrystii
 • Na dwudniową Pielgrzymko-wycieczkę na Pole Grunwaldzkie, do Gietrzwałdu (nocleg w Sanktuarium które jest jedynym miejscem w Polsce objawień maryjnych uznanych przez Kościół), Olsztyna, która odbędzie się w dniach 31 maja i 1 czerwca. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zakrystii
 • Na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę do Częstochowy już w sobotę 3 czerwca, zapisy w zakrystii
 • Na Ogólnopolską Pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ na Jasną Górę do Częstochowy w sobotę 17 czerwca, zapisy w zakrystii.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki i majowy Miesięcznik Parafialny.   

 

 1. Zmarł śp. Bronisław Jankowiak z Poznania, pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10:00. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a Światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

 

 Słowo na dziś 

Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje.

Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego,

a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie.

 

Ewangelia według św. Jana