1. Spotkania duszpasterskie w niedzielę:
  • Dla narzeczonych dzisiaj o godz. 18:00 w kościele
  • Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w niedzielę o 18:00: dzisiaj klasy II Gimnazjum a 23 kwietnia dla klas III Gimnazjum

1. Dzisiaj w niedzielę:
  • Palemki rozprowadza przed kościołem Chór Parafialny Tutti Santi
  • Świece paschalne i ozdoby świąteczne rozprowadza młodzież i wspólnota Bogu Bliscy

1. Biuro parafialne będzie czynne tylko w Wielki Piątek od 9:30 do 11:00.

1. Nabożeństwa wielkopostne
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00, w kaplicy św. Stanisława po Mszy o godz. 10:00 oraz w Wielki Piątek po Liturgii
  • Droga krzyżowa w Wielki Piątek ulicami miasta o godz. 5:00 oraz o godz. 15:00 w kościele

1. Zapowiadam:
  • Za tydzień zbiórka do puszek na czekające nas prace w parafii
  • Pielgrzymki na Jasną Górę (z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi) oraz do Gietrzwałdu (dla dzieci i rodziców z okazji rocznicy I komunii świętej). Zapisy i szczegóły u s. Barbary
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz kwietniowy Miesięcznik Parafialny.

1. W czasie Wielkiego Postu mamy wywiązać się z parafialnego obowiązku na rzecz Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na rzecz funkcjonowania instytucji centralnych Archidiecezji. Daninę Diecezjalną z ofiarami na nasz kościół proszę składać do wystawionych skarbon. Ofiarodawcom dziękuję za złożenie DOBROWOLNEJ DANINY KOŚCIELNEJ.

Gdy zajął z nimi miejsce u stołu, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał im. Wtedy oczy im się otworzyły i poznali Go, lecz On zniknął im z oczu.

Święte Triduum Paschalne

WIELKI CZWARTEK

• 18:00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej
  • po Liturgii – czuwanie z Chrystusem pojmanym i uwięzionym do godz. 21:00 prowadzi

Wspólnota Żywego Różańca

WIELKI PIĄTEK obowiązuje post ścisły, nie ma dyspensy.

• 5:00 Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta

wychodzimy z kościoła na Plac Niepodległości, Pocztowa, Wojska Polskiego, Szarych Szeregów, 20 Października, Średzka i zakończymy w Kościele. W niesieniu krzyża prosimy o pomoc: z Kościoła wynoszą krzyż strażacy, I – Ojców i synów; II – Rolników, sadowników, handlowców i rzemieślników; III – Władze Miasta i Gminy Kórnik, Radnych i Sołtysów; IV – Matki i córki; V – Wspólnotę Żywego Różańca; VI – Caritas Parafialną; VII – Nauczycieli, katechetów, wychowawców i katechistów; VIII – Kościół Domowy i Oaza; IX – Kapłanów i Siostry zakonne; X – Kręgi Rodzin Szensztadzkich; XI – Byłych i obecnych harcerzy; XII – Arcybractwo Straży Honorowej; XIII – Wspólnota Bogu Bliscy; XIV – Byłych i obecnych ministrantów, którzy wnoszą krzyż do Kościoła.

• 15:00 w Godzinie śmierci Pana Jezusa Droga krzyżowa prowadzona przez

Tutti Santi i Koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach 9. dniowej Nowenny. Przynosimy skarbonki wielkopostne

• 18:00 Liturgia Wielkiego Piątku
  • po liturgii Gorzkie Żale śpiewane w całości podczas których nastąpi adoracja Krzyża

i całonocna adoracja Pana Jezusa w Grobie (od 21:00 do 22:00 prowadzi młodzież a od 22:00 Arcybractwo Straży Honorowej)

WIELKA SOBOTA

• 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach Nowenny
  • święcenie potraw co pół godziny: od 13:00-14:30 i od 15:30-16:00
  • na wioskach święcenie potraw
  • TRZEBISŁAWKI: p. Tomczakowie przy figurze godz. 9:00, p. Bobeł ok. 9:15; KROMOLICE: przy figurze ok. 9:30 i u p. Obiegałka nr 20 ok. 9:45. PIERZCHNO: kaplica ok. 10:00, RUNOWO: p. Górka nr 35 ok. 10:20; świetlica ok. 10:40; SZCZODRZYKOWO: wieś świetlica 11:00; szkoła ok. 11:20.
  • DZIEĆMIEROWO świetlica godz. 9:00; SKRZYNKI: p. Kowaczowie ul. Kwiatowa 10 ok. godz. 9:20, przy figurze we wsi ok. godz. 9:40; MOŚCIENICA: p. Zięta
    Jesienna 7 ok. godz. 10:10.
  • do godz. 20:00 – adoracja Pana Jezusa w Grobie

WIGILIA PASCHALNA – 15 kwietnia 2017 r.

• 20:00 – Liturgia Poświęcenia ognia i wody oraz Msza Święta i Procesja Rezurekcyjna (przynosimy ze sobą świece)

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 16 kwietnia 2017r.

• Msze Święte o godz. 6:00 (z procesją), 9:00, 10:00 (Pierzchno),

10:30,12:00, 15:00 (z Koronką), 18:00. NIE MA MSZY o godz. 7:30.