1. Spotkania duszpasterskie:
 • Dla narzeczonych w niedzielę, początek o godz. 18:00 w kościele
 • Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w niedzielę o godz. 18:00: dzisiaj z klas I, za tydzień dla klas II a 23 kwietnia dla klas III
 • Instrukcja dla narzeczonych biorących ślub w naszej Parafii w miesiącu kwietniu we wtorek po Mszy o godz. 18:00 w kościele
 • Krąg Biblijny prowadzony przez ks. profesora Janusza Nawrota we wtorek
  o godz. 19:15 w domu parafialnym
 • Zbiórka dla lektorów w czwartek po Mszy o godz. 18:00 w salce nad zakrystią
 • Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 9:30 w salce nad zakrystią

 

 1. Dzisiaj w niedzielę:
 • Przed kościołem zbiórka do puszek na kwiaty i na wystrój Grobu Pańskiego
 • Zapraszam na Koncert Pasyjny w hołdzie św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego, początek o godz. 17:00

      W przyszłą niedzielę ( 09 kwietnia ) Tutti Santi będzie rozprowadzać palemki. 

 

 1. Biuro parafialne w tygodniu będzie czynne tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:30. We wtorek, czwartek i w piątek z racji spowiedzi w dekanacie biuro będzie nieczynne.

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj w imię Boże Rekolekcje wielkopostne Idźcie i głoście. Naszym duchowym przewodnikiem będzie ks. Krystian Sammler, referent Wydziału Duszpasterstw: Ogólnego i Specjalistycznego Kurii Metropolitalnej, duszpasterz pracujący w Parafii pw. Świętej Trójcy w Poznaniu.

 

Plan rekolekcji wielkopostnych

 

NIEDZIELA – 02. 04. 2017 Msze z nauką o godz. 7:30, 9:00, 10:00 (Pierzchno), 10:30 (z udziałem dzieci), 12:00, 18:00 (z udziałem młodzieży), Gorzkie Żale o godz. 15:00 po nich Msza (bez kazania), Koncert pasyjny o godz. 17:00

 

PONIEDZIAŁEK – 03. 04. 2017   
Msze z nauką o godz. 8:30, 17:00 (Pierzchno), 18:00 i 19:30         
Spowiedź przed Mszami oraz podczas Mszy o godz. 19:30

 

WTOREK – 04. 04. 2017   
Msze z nauką o godz. 8:30, 17:00 (Pierzchno) i 18:00

 

ŚRODA – 05. 04. 2017      
Msze z nauką o godz. 8:30, 17:00 (Pierzchno) i 18:00

ks. Krystian będzie prowadził naukę na rozpoczęcie rekolekcji szkolnych dla uczniów Technikum i Liceum. Ponadto od środy do piątku swoje rekolekcje będzie miała młodzież w Gimnazjum. Wszystkich obecnych na Eucharystii proszę o modlitwę za: młodzież, nauczycieli, dyrekcję, pracowników szkół, uczestników rekolekcji dla dorosłych oraz za prowadzących rekolekcje.

 

 1. Rodziców oraz dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły Pana Jezusa podczas wczesnej Komunii świętej, zapraszam we wtorek na Mszę świętą o godz. 18:00.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca:
 • czwartek: 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego następnie Godzina święta, prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; od godz. 16:00 dla wszystkich; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca do Mszy świętej. Okazja do Spowiedzi świętej dla młodzieży od godz. 17:00.
 • piątek: od godz. 8:00 odwiedzimy chorych z Panem Jezusem dlatego biuro parafialne będzie nieczynne. Spowiadamy od godziny 16:00 i zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 16:30. W Pierzchnie: Spowiedź święta od godz. 15:00 a o godz. 16:00 Eucharystia

 

 1. Nabożeństwa wielkopostne
 • Droga krzyżowa w piątek dla wszystkich o godz. 9:00 i o godz. 17:30
  dla dzieci po Mszy o godz. 16:30 i w kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie po Mszy o godz. 16:00
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00 a bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie nabożeństwo po Mszy o 10:00.

 

 1. Caritas Parafialna prosi o pomoc w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii. Tytki z darem naszych serc proszę dostarczać do przyszłej Niedzieli do kosza wystawionego przy św. Antonim.

 

 1. Zapraszamy na:
 • Spotkanie i wielbienie z Arkadio (ambasadorem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie), w piątek 7 kwietnia rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 18:00 po której przechodzimy do Sali OSP
 • Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się w piątek 7 kwietnia o godz. 22:00 w Parafii św. Augustyna w Czapurach a zakończy się w naszym kościele u Wszystkich Świętych w Kórniku. Dzisiaj można zapisać się w zakrystii a więcej informacji na fb. i na stronie: parafiawszystkich.pl
 • Misterium Męki Pańskiej na Poznańskiej Cytadeli w sobotę 8 kwietnia 2017r. o godz. 20.00. Poprzedzi je Msza św. o godz. 18.00 w kościele p.w. św. Jana Bosko na Winogradach
 • Spowiedź świętą przed Zmartwychwstaniem w sobotę 8 kwietnia od 9:00 do 12:00, od 15:00 do 18:00 i w kaplicy w Pierzchnie od 16:00 do 17:00.
 1. Polecam najnowszy Przewodnik Katolicki i nasz kwietniowy Miesięcznik Parafialny, w którym min. znajdziemy odpowiedź dlaczego kościół ojców karmelitów został podniesiony do godności bazyliki,

 

 1. W czasie Wielkiego Postu mamy wywiązać się z naszego parafialnego obowiązku na rzecz Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na rzecz funkcjonowania instytucji centralnych Archidiecezji. Daninę Diecezjalną z ofiarami na nasz kościół proszę składać do wystawionych skarbon. Zostało zabranych blisko 1300 kopert z napisem: DOBROWOLNA DANINA KOŚCIELNA, do dzisiaj dziękuję 362. rodzinom za pomoc materialną.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo Boże na umocnienie

Ojcze, dziękuję Ci, żeś mnie wysłuchał. Ja wiedziałem, że mnie zawsze wysłuchujesz. Ale ze względu na otaczający Mnie lud to powiedziałem, aby uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. To powiedziawszy zawołał donośnym głosem: Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!

Ewangelia według św. Jana