1. Spotkania duszpasterskie:
  • dla kandydatów do Bierzmowania w marcu w niedzielę o godz. 18:00: dzisiaj dla klas II a za tydzień kl. III. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania uczestniczy w ramach formacji w nabożeństwie drogi krzyżowej o godz. 17:30: w najbliższy piątek kl. II a za tydzień kl. III.
  1. Dzisiaj:
  • Kolejne spotkanie dla narzeczonych rozpoczynamy o godz. 18:00
  • zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes. Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy: Bóg zapłać za złożone ofiary.
  1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 16:00-17:30 i w piątek od godz. 9:30-11:00. We wtorek i w czwartek biuro będzie nieczynne.

1. Za tydzień zbiórka do puszek na prace w naszej parafii. Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy: Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Caritas Parafialna prosi o pomoc w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii. Tytki z darem naszych serc proszę dostarczać do Niedzieli Palmowej tj. 9 kwietnia do kosza wystawionego przy św. Antonim.

1. Nabożeństwa wielkopostne
  • Droga krzyżowa w piątek dla wszystkich o godz. 9:00 i o godz. 17:30,
    z udziałem dzieci o godz. 16:30 a w kaplicy św. Stanisława o godz. 16:00
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00 a bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie nabożeństwo po Mszy o 10:00.

1. Polecam Przewodnik Katolicki i marcowy Miesięcznik Parafialny.

1. W czasie Wielkiego Postu mamy wywiązać się z naszego parafialnego obowiązku na rzecz Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na rzecz funkcjonowania instytucji centralnych Archidiecezji. Daninę Diecezjalną z ofiarami na nasz kościół proszę składać do wystawionych skarbon. Koperty z napisem: DOBROWOLNA DANINA KOŚCIELNA zostały wyłożone z tyłu kościoła i w kaplicy adoracji. Za wsparcie materialne wszystkim Dobrodziejom dziękuję.

Słowo Boże na umocnienie

To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie! Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli. A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich
i rzekł: Wstańcie, nie lękajcie się!

Ewangelia według św. Mateusza

Klub Honorowych Krwiodawców im. Św. Floriana przy Ochotniczej Straży Pożarnej
w Kórniku zaprasza dzisiaj do oddawanie krwi od godz. 9:00 do 14:00. Dziękujemy.