1. Spotkania duszpasterskie:
 • dla kandydatów do Bierzmowania w marcu w niedzielę o godz. 18:00: dzisiaj dla klas II a za tydzień kl. III. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania uczestniczy w ramach formacji w nabożeństwie drogi krzyżowej o godz. 17:30: w najbliższy piątek kl. II a za tydzień kl. III.
 1. Dzisiaj:
 • Kolejne spotkanie dla narzeczonych rozpoczynamy o godz. 18:00
 • zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes. Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy: Bóg zapłać za złożone ofiary.
 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 16:00-17:30 i w piątek od godz. 9:30-11:00. We wtorek i w czwartek biuro będzie nieczynne.

 

 1. Za tydzień zbiórka do puszek na prace w naszej parafii. Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy: Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. Caritas Parafialna prosi o pomoc w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii. Tytki z darem naszych serc proszę dostarczać do Niedzieli Palmowej tj. 9 kwietnia do kosza wystawionego przy św. Antonim.

 

 1. Nabożeństwa wielkopostne
 • Droga krzyżowa w piątek dla wszystkich o godz. 9:00 i o godz. 17:30,
  z udziałem dzieci o godz. 16:30 a w kaplicy św. Stanisława o godz. 16:00
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00 a bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie nabożeństwo po Mszy o 10:00.

 

 1. Polecam Przewodnik Katolicki i marcowy Miesięcznik Parafialny.

 

 1. W czasie Wielkiego Postu mamy wywiązać się z naszego parafialnego obowiązku na rzecz Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na rzecz funkcjonowania instytucji centralnych Archidiecezji. Daninę Diecezjalną z ofiarami na nasz kościół proszę składać do wystawionych skarbon. Koperty z napisem: DOBROWOLNA DANINA KOŚCIELNA zostały wyłożone z tyłu kościoła i w kaplicy adoracji. Za wsparcie materialne wszystkim Dobrodziejom dziękuję. 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

 

Słowo Boże na umocnienie

To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie! Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli. A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich
i rzekł: Wstańcie, nie lękajcie się! 

 

Ewangelia według św. Mateusza

 

Klub Honorowych Krwiodawców im. Św. Floriana przy Ochotniczej Straży Pożarnej
w Kórniku zaprasza dzisiaj do oddawanie krwi od godz. 9:00 do 14:00. Dziękujemy.