1. Spotkania duszpasterskie:
 • Krąg Biblijny prowadzony przez ks. profesora Janusza Nawrota już w najbliższy w piątek o godz. 19:00 w domu parafialnym.

 

 1. Dzisiaj:
 • wspólnie z Duszpasterstwem Młodych możemy włączyć się w Wielkopostną akcję Woreczek ryżu 2017. Chcemy pomóc misjonarzom z Rwandy zbudować szkołę w Sanktuarium Matki Bożej w Kibeho dla 150 dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat. Akcja „Woreczek Ryżu” ma trzy wymiary: post – w wybranym dniu woreczek ryżu staje się jedynym posiłkiem, modlitwa – modlimy się za młodych prosząc dla nich o łaskę wiary, jałmużna – pieniądze, które przeznaczylibyśmy na posiłki, składamy jako ofiarę
 • W zakrystii lub przed kościołem można zapisać się do Parafialnej Grupy Pokutnej, której celem jest podczas Wielkiego Postu ofiarowanie przez jedną osobę w konkretnym dniu modlitwy, postu i jałmużny we wskazanej intencji dnia, w której łączymy się z kościołami stacyjnymi naszej Archidiecezji
 • Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych, który rozpoczniemy w niedzielę 5 marca na Mszy o godz. 18:00
 • Spotkanie w marcu dla kandydatów do Bierzmowania w niedziele o godz. 18:00: dzisiaj dla klas I, za tydzień dla klas II a za dwa tygodnie kl. III. W czasie Wielkiego Postu zapraszam młodzież przygotowującą się do Bierzmowania wraz z rodzicami na drogę krzyżową o godz. 17:30 w najbliższy piątek kl. I, w następnym tygodniu kl. II a za dwa tygodnie kl. III.

 

 1. Caritas Parafialna prosi o pomoc w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii. Tytki proszę dostarczyć do Niedzieli Palmowej tj. 9 kwietnia do wystawionego przy św. Antonim kosza.

 

 

 1. Nabożeństwa wielkopostne
 • Droga krzyżowa w piątek dla wszystkich o godz. 9:00 i o godz. 17:30, z udziałem dzieci o godz. 16:30 a w kaplicy św. Stanisława o godz. 16:00
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00 a bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. Kazania pasyjne wygłosi ks. Krzysztof Kruk, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Śnieciskach. W kaplicy w Pierzchnie nabożeństwo po Mszy o 10:00.

 

 

 1. Polecam Przewodnik Katolicki oraz najnowszy Miesięcznik Parafialny, w którym liczne zdjęcia i obszerna relacja ze Spotkania Ewangelizacyjnego dla dorosłych i z face2face dla młodzieży. Ponadto min. artykuł ks. Łukasza o liturgii oraz zaproszenie na Ekstremalną Drogę Krzyżową.

 

 

 1. W czasie Wielkiego Postu mamy wywiązać się z naszego parafialnego obowiązku na rzecz Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na rzecz funkcjonowania instytucji centralnych Archidiecezji. Daninę Diecezjalną wraz z ofiarami na nasz kościół proszę składać do wystawionej skarbony. Koperty z napisem: DOBROWOLNA DANINA KOŚCIELNA zostały wyłożone z tyłu kościoła. Za wsparcie materialne bardzo wszystkim dobrodziejom dziękuję.

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo Boże na umocnienie 

Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz. Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu

 

Ewangelia według św. Mateusza