1. Kalendarz liturgiczny

 •  sobota – Wigilia Narodzenia Pańskiego
 •  niedziela – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

2. Spotkania duszpasterskie:

 • Spotkanie biblijne w formie Spotkania w drodze w poniedziałek o godz. 19:00, zapraszam wszystkich pragnących odkrywać Ewangelię według św. Jana
 • Tutti Santi, Wincentyńska Młodzież Maryjna, Duszpasterstwo Młodych, ministranci, wspólnota Bogu Bliscy według rocznego planu pracy formacyjnej

3. Dzisiaj:

 • Rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Adwentowe: Miłosierdziu nie mówimy żegnaj, które będzie prowadził ks. Piotr Pereszewski, pallotyn. Kolejne nauki będą od poniedziałku do środy o godz. 8:30, 16:30 i 18:00. Zapraszam do wzięcia udziału w bezpośrednim przygotowaniu do Bożego Narodzenia
 • Ze stolika z tyłu można zabrać ze sobą kartkę z prośbą: Modlitwa dla Aleppo, niech w tym tygodniu popłynie w naszej Parafii u Wszystkich Świętych dar wołania o łaskę pokoju
 • Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny oraz drewniane bombki parafialne

4. W poniedziałek harcerze przyniosą Światło Betlejemskie, które po Roratach będziemy mogli zabrać do swoich domów. Przypominam, że Roraty w naszym kościele są od poniedziałku do piątku o godz. 16:30.

5. Wszystkich kandydatów do Bierzmowania zapraszam w ramach grudniowego spotkania formacyjnego na Mszę świętą rekolekcyjną w poniedziałek 19 grudnia na godz. 18:00, po którym spotkanie z ojcem Rekolekcjonistą.

6. W Wigilię Bożego Narodzenia będą w naszej parafii Pasterki:

 • Rodzinna z udziałem dzieci o godz. 20:00 w naszej świątyni
 • W kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie o godz. 22:00
 • Pasterka o północy w naszej świątyni u Wszystkich Świętych

7. Za tydzień w niedzielę w Uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy świętej o godz. 7:30. Msze święte będą o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 15:00 (z nabożeństwem z namaszczeniem olejami św. Charbela zakończona wspólnym kolędowaniem), 18:00 oraz o godz. 10:00 w kaplicy w Pierzchnie.

8. W zakrystii można zaopatrywać się

 • w opłatki na wigilijny stół 
 • w świece Caritas w formie ofiary małe od 6 zł a duże od 13 zł

9. Ze względu na spowiedzi w dekanacie biuro parafialne:

 •  Czynne w piątek od 9:30 do 11:00.

10. Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaprasza na Betlejem w Poznaniu, czyli koncert najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata. Koncert odbędzie się 6 stycznia 2017 r. w Arenie Poznań a bilety można nabyć przez stronę www.bilety24.pl, w parafiach lub w Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

11. Caritas parafialna dziękuje Wszystkim za pomoc:

 • w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących rodzin
 • oraz w przygotowaniu świątecznych paczek dla dzieci z ubogich rodzin
  Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał paczki dla dzieci i ubogich rodzin w domu parafialnym w poniedziałek od godz. 15:00 do 17:00 oraz we wtorek od godz. 10:00 do 12:00.

12. W zakrystii trwają zapisy na Parafialną Zabawę Karnawałową z zespołem muzycznym, która odbędzie się w sobotę 14 stycznia 2017 r.

13. Polecamy najnowszy Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki, KnC i grudniowy Miesięcznik Parafialny.

14. Odszedł do wieczności: śp. Paweł Bandosz z Trzebisławek, pogrzeb odbyły się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo Boże na umocnienie

Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów .

Ewangelia według św. Mateusza