• czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej
  • sobota – bł. Salomei
  • niedziela – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Spotkania duszpasterskie:
  • Tutti Santi, Duszpasterstwo Młodych, Bogu Bliscy, ministranci według planu pracy formacyjnej
  • Dla pragnących pomóc w budowie tegorocznego żłóbka na Boże Narodzenie w czwartek o godz. 17:00 w domu parafialnym
  • Krąg Biblijny prowadzony przez ks. prof. Janusza Nawrota w piątek o godz. 19:00 w domu parafialnym
  • Wincentyńska Młodzież Maryjna w sobotę ma swój dzień skupienia od godz. 11:00 zakończony Mszą o godz. 14:00 w kaplicy u Sióstr zapraszamy rodziców

1. Dzisiaj:
  • niedziela Solidarności z Kościołem Prześladowanym, przed kościołem zbiórka przeznaczona na ten cel. Dlatego zbiórka na trwające prace w naszej parafii i sprawozdanie z kolejnych przeprowadzonych prac odbędzie się za tydzień. Wszystkim Dobrodziejom dziękuję: BÓG zapłać
  • przed kościołem młodzież zaprasza na powidła Wszystkich Świętych
  • spotkanie do bierzmowania mają uczniowie z gimnazjum z klas I, w przyszłą niedzielę z klas II, a za dwa tygodnie z klas III. Poszczególne roczniki przygotowujące się do sakramentu Bierzmowania mają swoje spotkania w łączności z Mszą świętą o godz. 18:00.

1. W związku z trwającymi na probostwie pracami biuro parafialne:
  • nieczynne we wtorek i w czwartek
  • czynne w poniedziałek od 16:00-17:30 i w piątek od 9:30-11:00

W biurze parafialnym można składać wymienianki roczne oraz zamawiać intencje mszalne do końca sierpnia 2017 roku.

1. Od czwartku trwa w naszej Ojczyźnie Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, którą modlimy się podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu. W przyszłą sobotę centralne uroczystości obchodów Jubileuszu Chrztu Polski w Krakowie – Łagiewinikach oraz akt oddania Polski Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. A w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy świętej o godz. 12:00 odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

1. Kontynuujemy Parafialną Nowennę Pompejańską i zapraszamy
    do wspólnego odmawiania Różańca świętego, w tym tygodniu:
  • Tajemnice radosne od poniedziałku do piątku na rozpoczęcie adoracji
    po Mszy o godz. 8:30, w sobotę o godz. 8:00 a w niedzielę po Mszy o godz. 12:00
  • Tajemnice bolesne po Koronce do Miłosierdzia Bożego
  • Tajemnice światła odmawiamy we własnym zakresie
  • Tajemnice chwalebne od poniedziałku do niedzieli o godz. 17:30

1. Zapraszamy:
  • na Drugą Biesiadę Parafialną, która w najbliższą sobotę 19 listopada w Domu Gościnnym w Trzebisławkach – dzisiaj w zakrystii można odbierać bilety, są jeszcze miejsca.

1. Zachęcam do nabywania:
  • książki z audiobookiem Wspomnienia Jadwigi Zamoyskiej wydanej przez naszą parafię. Poprzez nabycie tej książki z płytą możemy wesprzeć trwające prace w naszej parafii
  • prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz listopadowy Miesięcznik Parafialny.

Z modlitwą i błogosławieństwem

Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą do królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie.