• niedziela – Dzień Papieski
  • czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego
  • sobota – św. Teresy od Jezusa

1. Spotkania duszpasterskie:
  • Dla wszystkich pragnących pomóc w przygotowaniu HOLY WINS – ŚWIĘTY ZWYCIĘŹA w poniedziałek bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 18:00 do domu parafialnego sala na górze
  • Kandydaci do Bierzmowania z klas gimnazjalnych I i II za tydzień w niedzielę o godz. 18:00 w kościele a kandydaci z klas III gimnazjum za dwa tygodnie w niedzielę o godz. 18:00
  • Duszpasterstwo Młodych w piątek po wieczornej Mszy w domu parafialnym
  • Tutti Santi, Wincentynki zgodnie z programem spotkań pracy formacyjnej

1. Dzisiaj w niedzielę
  • Po Mszy świętej ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc uczniom i studentom z niezamożnych rodzin. Dziękujemy harcerzom z ZHP Kórnik za pomoc w zbiórce
  • W imieniu organizatorów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie zapraszam wszystkich, którzy pragną pomodlić się w intencji rodzin na godz. 15:00. Po Koronce i Mszy świętej: Koncert z okazji Dnia Papieskiego.

1. Pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach wyruszy z parkingu przy domu parafialnym w środę o godz. 10:00.

1. W czwartek 13 października nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 20:00 Mszą świętą a po jej zakończeniu procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół świątyni, proszę o przyniesienie świec.

1. Otwarte dla wszystkich spotkanie biblijne w piątek o godz. 19:30 w domu parafialnym prowadzi ks. profesor Janusz Nawrot.

1. Za tydzień w niedzielę
  • Światowa Niedziela Misyjna
  • przed kościołem zbiórka na trwające na poddaszu kościoła prace renowacyjne. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie: BÓG zapłać

1. Rozpoczęliśmy Parafialną Nowennę Pompejańską (w piątek 7. października we wspomnienie NMP Różańcowej). Przez kolejne 54. dni Wspólnota Żywego Różańca zaprasza nas do wspólnego odmawiania Różańca świętego. W tym tygodniu:
  • Tajemnice radosne od poniedziałku do soboty na rozpoczęcie adoracji po Mszy o godz. 8:30, w niedzielę po Mszy o godz. 12:00
  • Tajemnice bolesne po Koronce do Miłosierdzia Bożego
  • Tajemnice światła od poniedziałku do piątku o godz. 16:30, w sobotę o godz. 8:00 a w niedzielę o godz. 8:30
  • nabożeństwa różańcowe w kościele: tajemnice chwalebne od poniedziałku do niedzieli o godz. 17:30 prowadzą kapłani.

1. Modlitewne spotkanie w ramach inicjatywy „Wielka Pokuta”, którą przygotowała Fundacja „Solos Dios Basta”, odbędzie się w sobotę 15 października 2016 r. w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W inicjatywie weźmie udział Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, który będzie przewodniczył Mszy świętej i wygłosi homilię. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę na „Wielką Pokutę”, wyjazd w sobotę o godz. 5:30 sprzed kościoła. Zapisy i szczegóły w zakrystii.

1. W związku z trwającymi na probostwie pracami biuro parafialne:
  • nieczynne we wtorek i w czwartek
  • czynne w poniedziałek od 16:00-17:30 i w piątek od 9:30-11:00

1. Przyjmujemy w biurze parafialnym intencje mszalne do końca sierpnia 2017 roku.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny.

1. Odeszli do wieczności śp. Aleksandra Jakubowska z Kórnika i śp. Jan Tomczak z Trzebisławek, pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Z modlitwą i błogosławieństwem

Gdy wchodzili do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami.