1. Kalendarz liturgiczny
 • wtorek – św. Franciszka
 • środa – św. Faustyny
 • piątek – NMP Różańcowej

 

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • Dla rodziców i dzieci, które będą się przygotowywać do wczesnej Komunii świętej w poniedziałek o godz. 17:30 w domu parafialnym
 • Kandydaci do Bierzmowania wraz z rodzicami w poniedziałek na 18:00 w kościele
 • Kręgi Rodzin Szensztadzkich w środę o 16:30 w domu parafialnym
 • Róża, której patronuje św. S. Faustyny w środę o godz. 17:00 na probostwie
 • Duszpasterstwo Młodych w piątek po Mszy wieczornej w domu parafialnym
 • Tutti Santi, Wincentynki oraz Bogu Bliscy zgodnie z programem spotkań pracy formacyjnej w ciągu roku

 

 1. Dzisiaj w niedzielę
 • Gościmy Siostry Miłosierdzia wraz z ks. Jackiem Wachowiakiem, dyrektorem Apostolatu Maryjnego, który przybliża nam cudowny medalik i łaski jakie możemy otrzymać od Dobrego Boga za wstawiennictwem Matki Bożej. Po Mszy świętej będą rozdawane przy balaskach cudowne medaliki.

 

 

 1. Przeżywamy III Tydzień Maryjny ku czci Królowej Różańca świętego, czyli odpust dziecka Bożego, w ramach którego zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę świętą o godz. 16:30:
 • Poniedziałek proszących o dar macierzyństwa i ojcostwa oraz dzieci do wieku przedszkolnego
 • Wtorek dzieci z klas I-II
 • Środa dzieci z klas IV-V
 • Czwartek dzieci z klas VI
 • Piątek dzieci z klas III na poświęcenie różańca

 

 1. W tym tygodniu zapraszam wszystkich na nasze rekolekcje maryjne: Maryja obecna w naszej codzienności, które od poniedziałku do piątku w ramach Mszy o godz. 18:00 będzie prowadził ks. Szymon Bajon, duszpasterz z parafii św. Marcina z Poznania będący wykładowcą na WT UAM.

 

 1. Zapraszam w poniedziałek na godz. 19:30 na Mszę świętą z nabożeństwem o umocnienie duchowe.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek:
 • czwartek: 15:00 Koronka i Godzina święta prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; od godz. 16:00 dla wszystkich; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca. Spowiadamy od godz. 17:00.
 • piątek: od godz. 8:30 odwiedziny naszych chorych

Spowiadamy od godz. 16:00. Zapraszamy dzieci z klas I wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 16:30, podczas której zostaną poświęcone tornistry. Od godz. 17:15 okazja do spowiedzi dla młodzieży. W Pierzchnie: Spowiedź święta od godz. 15:00 i Msza święta o godz. 16:00

 

 1. W piątek uroczystości odpustowe o godz. 18:00 ku czci Królowej Różańca Świętego poprowadzi ks. prałat Paweł Gronowski, proboszcz z parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy ze Zdzichowej, dyrektor radia Plus.

 

 1. Od piątku rozpoczynamy Jerycho Pompejańskie podczas całonocnej adoracji w naszym kościele będziemy modlić się na różańcu. Rozpoczynamy o godz. 20:00 tajemnicami radosnymi, 21.00 tajemnice światła, 22.00 tajemnice bolesne, 23.00 tajemnice chwalebne. W ramach Jubileuszu maryjnego o północy Msza święta, po której kontynuujemy Jerycho Pompejańskie: godz. 1.00 tajemnice radosne, 2.00 tajemnice światła, 3.00 tajemnice bolesne, 4.00 tajemnice chwalebne. W ten sposób od 7 października rozpoczniemy w naszej parafii Nowennę Pompejańską. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza wszystkich do wspólnego odmawiania różańca przez kolejne 54. Dni. Więcej informacji za tydzień.

 

 1. Różaniec święty w tym tygodniu: z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku w łączności z Mszą o godz. 16:30 a dla wszystkich: od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w sobotę o godz. 8:00 a w niedzielę o godz. 8:30.

 

 1. W związku z trwającymi na probostwie pracami biuro parafialne:
 • nieczynne we wtorek i w piątek
 • czynne w poniedziałek od 16:00-17:30 i w czwartek od 9:30-11:00.

 

 1. Za tydzień w niedzielę obchodzimy XVI Dzień Papieski
 • Po Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc uczniom i studentom z niezamożnych rodzin. Dziękujemy harcerzom z ZHP Kórnik za pomoc w zbiórce
 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie zaprasza wszystkich, którzy pragną pomodlić się w intencji rodzin na godz. 15:00. Po Koronce i Mszy świętej Koncert z okazji Dnia Papieskiego.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny.

 

 1. Odeszli do wieczności śp. Roman Rokicki z Kórnika, pogrzeb w poniedziałek o godz. 11:30 oraz śp. Henryk Sarnowski z Olsztyna (zamieszkały kiedyś na Wojska Polskiego) pogrzeb na cmentarzu w poniedziałek o godz. 15:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

  

Z modlitwą i błogosławieństwem
Proboszcz Grzegorz

  

Słowo na dziś

Apostołowie prosili Pana: Przymnóż nam wiary.   

Ewangelia według św. Łukasza