1. Kalendarz liturgiczny
 • wtorek – św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon i Pawła Chong Hasang i towarzyszy
 • środa – św. Mateusza
 • piątek – św. Pio z Pietrelciny

 

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • Spotkania w drodze w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej
  w poniedziałek o godz. 19:00 w domu parafialnym, sala na górze
 • Parafialna Rada Duszpasterska w poniedziałek o godz. 19:00
  na probostwie
 • Parafialna Rada Ekonomiczna w poniedziałek o godz. 20:15
  na probostwie
 • I Krąg Kościoła Domowego w poniedziałek o godz. 19:00
 • Spotkanie dla diakoni prowadzącej Bierzmowanych z ks. Łukaszem
  w piątek o godz. 17:00 na probostwie
 • II Krąg Kościoła Domowego w sobotę o godz. 14:00
 • Duszpasterstwo Młodych w piątek po Mszy wieczornej w domu parafialnym

 

 1. Dzisiaj
 • obchodzimy Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu
 • święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, swoje imieniny obchodzi
  Arcybiskup Stanisław Gądecki, który zaprasza na Święto Młodych Archidiecezji Poznańskiej w Katedrze Poznańskiej na godz. 10:00. W tym roku dziękujemy za błogosławione owoce wizyty Ojca Świętego Franciszka i XXXI Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Ks. Arcybiskup zaprasza do wspólnego świętowania młodzież, pielgrzymów, wolontariuszy, osoby goszczące pielgrzymów z zagranicy oraz wszystkich, którzy są poruszeni wydarzeniami związanymi z ŚDM
 • przed kościołem zbiórka do puszek będąca znakiem solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi we Włoszech. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu to setki osób, wielu ludzi zostało rannych i bez dachu nad głową. Zawierzamy wszystkich dotkniętych tym kataklizmem opiece Bożej i ludzkiej życzliwości.

 

 1. Biuro parafialne
 • W związku z rozpoczynającymi się na probostwie pracami biuro parafialne będzie nieczynne we wtorek i w czwartek. W poniedziałek biuro będzie czynne od godz. 16:00 do 19:00 a w piątek będzie czynne od godz. 8:00 do 11:00. Za utrudnienia przepraszamy

 

 1. W bieżącym roku nasz chór parafialny Tutti Santi świętuje jubileusz 20. lecia istnienia. Obchody rozpoczną się wspólnym zdjęciem byłych i obecnych członków chóru, które zostanie zrobione w niedzielę 25 września po Mszy świętej o godz. 10:30 przed kościołem.

 

 1. Za tydzień
 • spotkanie organizacyjne dla rodziców z dziećmi pragnących przygotowywać się do wczesnej I Komunii świętej w niedzielę
  25 września po Mszy świętej o godz. 12.00. W bieżącym tygodniu poprzedzającym spotkanie rodzice wraz z dziećmi proszeni są
  o spotkanie z księdzem Proboszczem
 • będziemy gościć o. Waltera z Ruchu Sług Ubogich Trzeciego Świata. Po Mszach o godz. 12:00 i 18:00 będzie okazja do zapoznania się z chryzmatem i specyfiką pracy w Kordylierze Andyjskiej w Peru. Pisaliśmy o tym dziele w Miesięczniku parafialnym a teraz będzie okazja do bezpośredniego spotkania z misjonarzami, którym spieszymy z pomocą.

 

 1. Pielgrzymki (zapisy i szczegóły w zakrystii):
 • Autokarowa wspólnie z harcerzami do Sanktuarium Uzdrowienia Chorych w Smolicach, 12 października, wyjazd o godz. 10:00
 • Autokarowa do Włoch od 19 do 27 października

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny.

 

Z modlitwą i błogosławieństwem
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś

 

Pan pochwalił nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił. Bo synowie tego świata roztropniejsi są w stosunkach z ludźmi podobnymi sobie niż synowie światłości. Ja też wam powiadam: Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy /wszystko/ się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków.  

Ewangelia według św. Łukasza

 

 

KOMUNIKAT

W niedzielę 18 września br. w Kórniku odbędą się zawody Triatlonowe. Organizatorzy zapraszają do udziału i do kibicowania. Jednocześnie przepraszają za wszelkie utrudnienia.