Drukuj
 1. Kalendarz liturgiczny

 

 1. Spotkania duszpasterskie:

 

 1. Dzisiaj

 

 

 1. We wtorek 13 września nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 20:00 Mszą świętą a po jej zakończeniu procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół świątyni, proszę o przyniesienie świec.

 

 1. W piątek kolejna całonocna adoracja w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa, która w nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia otrzymała przywilej Drzwi Świętych. Adoracja od godz. 19:00 do 21:00 z okazją do Spowiedzi świętej w kościele. Msza święta o godz. 21:00 a po niej adoracja w kaplicy do godz. 8:30.

 

 1. Zapraszam na Mszę świętą królewską żniwną w najbliższą sobotę na godz. 11:00 w imieniu króla żniwnego Tomasza oraz Braci Kurkowych.

 

 1. Za tydzień w niedzielę

 

 1. Pielgrzymka do Włoch od 19 do 27 października, zapisy i szczegóły w zakrystii.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny. 

 

 

 1. Informujemy, iż będzie możliwość przystąpienia do I Komunii świętej w roku 2017

 

 1. Odeszli do wieczności śp. Józef Zaworski z Dziećmierowa i śp. Maciej Smolarkiewicz z Kórnika. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

Z modlitwą i błogosławieństwem
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

 

Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła. Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia. 

Ewangelia według św. Łukasza

 

KOMUNIKAT

W niedzielę 18 września br. w Kórniku odbędą się zawody Triatlonowe. Organizatorzy zapraszają do udziału i do kibicowania. Jednocześnie przepraszają za wszelkie utrudnienia.