• wtorek – św. Jana Chryzostoma
  • czwartek – NMP Bolesnej
  • piątek – św. Korneliusza

1. Spotkania duszpasterskie:
  • Parafialny Zespół Caritas we wtorek po Mszy świętej o godz. 18:00 na probostwie
  • Wykłady biblijne z ks. profesorem Januszem w piątek o godz. 19:00 w domu parafialnym, proszę zabrać ze sobą Pismo Święte

1. Dzisiaj
  • przed kościołem zbiórka na czekające nas prace w parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie: BÓG zapłać
  • rozpoczynamy w kościele 6. Tydzień Wychowania, podczas którego będziemy szczególnie pamiętać w modlitwie o dzieciach, młodzieży i nauczycielach.

1. We wtorek 13 września nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 20:00 Mszą świętą a po jej zakończeniu procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół świątyni, proszę o przyniesienie świec.

1. W piątek kolejna całonocna adoracja w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa, która w nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia otrzymała przywilej Drzwi Świętych. Adoracja od godz. 19:00 do 21:00 z okazją do Spowiedzi świętej w kościele. Msza święta o godz. 21:00 a po niej adoracja w kaplicy do godz. 8:30.

1. Zapraszam na Mszę świętą królewską żniwną w najbliższą sobotę na godz. 11:00 w imieniu króla żniwnego Tomasza oraz Braci Kurkowych.

1. Za tydzień w niedzielę
  • przed kościołem zbiórka do puszek na szkoły katolickie
  • obchodzimy Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu
  • święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, swoje imieniny obchodzi
    Arcybiskup Stanisław Gądecki

1. Pielgrzymka do Włoch od 19 do 27 października, zapisy i szczegóły w zakrystii.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny.

1. Informujemy, iż będzie możliwość przystąpienia do I Komunii świętej w roku 2017
  • dla dzieci z klas III w sobotę 6 maja lub w niedzielę 7 maja. Msza święta oraz spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci odbędzie się w sobotę 17 września o godz. 8:30
  • przygotowania dzieci do Wczesnej Komunii świętej od 5. roku życia. Zapraszamy również dzieci z poza parafii. Spotkanie organizacyjne dla rodziców z dziećmi w niedzielę 25 września po Mszy świętej o godz. 12.00. W tygodniu poprzedzającym spotkanie rodzice wraz z dziećmi proszeni są o spotkanie z księdzem Proboszczem.

1. Odeszli do wieczności śp. Józef Zaworski z Dziećmierowa i śp. Maciej Smolarkiewicz z Kórnika. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Z modlitwą i błogosławieństwem

Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła. Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.

KOMUNIKAT

W niedzielę 18 września br. w Kórniku odbędą się zawody Triatlonowe. Organizatorzy zapraszają do udziału i do kibicowania. Jednocześnie przepraszają za wszelkie utrudnienia.