1. Kalendarz liturgiczny
 • poniedziałek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
 • czwartek – bł. Bronisławy
 • sobota – św. Grzegorza Wielkiego

 

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • Katecheci w środę o godz. 16:30 na probostwie
 • Pary odpowiedzialne z Domowego Kościoła w środę po wieczornej Mszy świętej na probostwie
 • Wspólnota Bogu Bliscy w czwartek po Mszy wieczornej
 • Arcybractwo Straży Honorowej I piątek miesiąca po wieczornej Mszy świętej w kaplicy Serca Pana Jezusa a odpowiedzialni po spotkaniu wspólnoty na probostwie
 • Wspólnota Żywego Różańca w I sobotę miesiąca po Mszy świętej w kościele a zelatorzy po spotkaniu wspólnoty na probostwie
 • Wincentyńska Młodzież Maryjna w sobotę o 9:30 w domu parafialnym.

 

 1. Dzisiaj w niedzielę
 • Na zakończenie parafialnej pomocy szkolnej dla dzieci Tornister pełen uśmiechu. przed kościołem dobrowolna zbiórka do puszek. Wszystkim, którzy pospieszą
  z ofiarą serca oraz pomogli składając artykuły szkolne do kosza przy figurze
  św. Antoniego w imieniu Caritas Parafialnej oraz dzieci z serca DZIĘKUJĘ
 • Dożynki parafialne w Runowie rozpoczniemy przy świetlicy Mszą świętą dziękczynną o godz. 15:00. W programie: Siłacze Kolegiaty, najdłuższy warkocz oraz przygotowane konkursy i zabawy dla uczestników dożynek. To wszystko przy muzyce z degustacją plonów ziemi jest darem mieszkańców Runowa oraz wsparcia sołectw na czele z sołtysami naszej parafii. W imieniu gospodarzy tegorocznych dożynek parafialnych zapraszam do wzięcia udziału
  w dożynkach, które planujemy zakończyć około godz. 20:00
 • spotkanie z muzyką organową w naszym kościele w ramach: Sierpniowych niedziel z muzyką organową u Wszystkich Świętych w Kórniku. Edycja 3. Koncert rozpoczynamy o godz. 20:00 a o godz. 20:30 Msza święta. Dzisiaj na zakończenie Edycji 3. tegorocznych sierpniowych koncertów wystąpi pan Jerzy Nagórniak, organista parafii pw. św. Rocha w Poznaniu oraz dyrygent chóru Nova
  Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

 

 

 1. Od czwartku 1 września wracamy do odprawiania Mszy świętej o godz. 7:00.

 

 1. Przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny AD 2016/2017, który rozpoczynamy Mszami świętymi w imię Boże:
 • Dla dzieci ze szkoły podstawowej i rodziców za tydzień w niedzielę o godz. 10:30
 • Dla młodzieży gimnazjalnej i starszej oraz rodziców za tydzień w niedzielę o godz. 18:00, po Eucharystii spotkanie dla gimnazjalistów z klas I-III przygotowujących się do Bierzmowania

 

 1. Informujemy, iż będzie możliwość przystąpienia do I Komunii świętej w roku 2017
 • dla dzieci z klas III w sobotę 6 maja lub w niedzielę 7 maja. Msza święta oraz spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci odbędzie się w sobotę 16 września o godz. 8:30
 • przygotowania dzieci do Wczesnej Komunii świętej od 5. roku życia. Zapraszamy również dzieci z poza parafii. Spotkanie organizacyjne dla rodziców z dziećmi w niedzielę 25 września po Mszy świętej o godz. 12.00.

 

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • czwartek: 15:00 Koronka i Godzina święta prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; od godz. 16:00 Kościół Domowy; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca. Spowiadamy od godz. 17:00.
 • piątek: od godz. 8:30 odwiedziny naszych chorych

Spowiadamy od godz. 16:00. Zapraszamy dzieci z klas I wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 16:30, podczas której zostaną poświęcone tornistry. Od godz. 17:15 okazja do spowiedzi dla młodzieży. W Pierzchnie: Spowiedź święta od godz. 15:00
i Msza święta o godz. 16:00

 • sobota: Nabożeństwo I sobót wynagradzające Matce Najświętszej – adoracja po Mszy o godz. 7:00, od 7:50 różaniec pokutny i Msza o godz. 8:30.

 

 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek i we wtorek od godz. 16:00 do 17:30 natomiast w czwartek i w piątek biuro będzie nieczynne.

 

 1. Wspólne pielgrzymowanie:
 • do Tulec pielgrzymka rowerowa wyruszy w sobotę 3 września o godz. 10:45, zbiórka przy probostwie
 • do Tulec pielgrzymka piesza wyruszy w niedzielę 11 września o godz. 7:00
 • do Włoch od 19 do 27 października, zapisy i szczegóły w zakrystii do przyszłej niedzieli. Spotkanie organizacyjne odbędzie się za tydzień we wtorek 6 września po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki,
  w którym min. znajdziemy artykuł poświęcony badaniom metodą 3D naszego kościoła.

 

 1. Witamy w naszej rodzinie parafialnej ks. Łukasza Słocińskiego, który od czwartku 25 sierpnia br. jest wikariuszem w parafii Wszystkich Świętych w Kórniku. Ks. Łukaszu niech MB Różańcowa Kórnicka wyprasza potrzebnych łask w pracy duszpasterskiej dla dobra zbawienia dusz wielu, Szczęść Boże.

 

 1. Odeszli do wieczności śp. Maria Matysiak z Kórnika pogrzeb odbył się w sobotę oraz polecamy śp. Andrzej Jankowski z Kórnika, którego pogrzeb odbędzie się poniedziałek o godz. 13:30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z modlitwą i błogosławieństwem
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych.

Ewangelia według św. Łukasza

 

KOMUNIKAT

W dniu niedzielę 4 września br. od godz. 13:30 do godz. 18:00 w Kórniku odbędzie się
18. Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Kórnika, podczas którego wyłączone z ruchu będą ulice: Pl. Niepodległości, Kuśnierska, Kolegiacka, Wojska Polskiego, Pocztowa, 20 Października od ks. Jabłońskiego do Szarych Szeregów. Na tych ulicach będzie obowiązywał zakaz parkowania oraz możliwość wjazdu i wyjazdu z posesji. Uczestników Mszy o godz. 12:00 oraz mieszkańców w/w ulic organizatorzy proszą, aby nie parkować pojazdów wzdłuż trasy wyścigu.