• poniedziałek – uroczystość Wniebowzięcia NMP

• Wspólnota Bogu Bliscy spotyka się w czwartek po Mszy wieczornej
    w domu parafialnym.

1. Dzisiaj w niedzielę
  • Spotkanie z muzyką organową w naszym kościele w ramach: Sierpniowych niedziel z muzyką organową u Wszystkich Świętych w Kórniku. Edycja 3. Koncert rozpoczynamy o godz. 20:00 a o godz. 20:30 Msza święta. Dzisiaj będzie dla nas grał p. Grzegorz Świergiel – organista parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku.
  • przy figurze św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można przekazać przybory i artykuły szkolne w ramach parafialnej pomocy dla dzieci Tornister pełen uśmiechu
  • przed kościołem zbiórka na czekające nas prace w parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie: BÓG zapłać

1. Jutro w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kwiatów i ziół. Przed kościołem będzie można nabyć bukiety do święcenia przygotowane przez Parafialny Zespół Caritas.

1. W środę zapraszam Różę męską na spotkanie na probostwo na godz. 17:00 we wspomnienie św. Jacka Odrowąża. Po spotkaniu Msza święta za członków Róży męskiej.

1. Za tydzień w niedzielę
  • Msza święta o godz. 15:00 dla małżonków obchodzących swoje sierpniowe rocznice sakramentu małżeństwa, po Eucharystii nabożeństwo zakończone namaszczeniem olejem św. Charbela.
  • Również na Mszy świętej o godz. 15:00 pożegnamy i podziękujemy ks. Maciejowi za dwa lata pracy duszpasterskiej w naszej rodzinie parafialnej u wszystkich Świętych w Kórniku

1. Ze względu na urlopy księży do końca sierpnia Msze święte o godz. 7:00 będą sprawowane tylko w poniedziałki w kaplicy u Sióstr .

1. Zapowiadam pielgrzymki w dniach:
  • 22 sierpnia do Lichenia, zapraszam również dzieci
  • od 18 do 26 października do Włoch, zapisy i szczegóły w zakrystii.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny.

1. Odszedł do wieczności śp. Bernard Sikorski z Kórnika, pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11:00. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Z modlitwą i błogosławieństwem

Jezus powiedział do swoich uczniów: Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął.