• poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguoriego

• Wspólnota Bogu Bliscy spotyka się w czwartek po Mszy wieczornej
    w domu parafialnym

1. Dzisiaj w niedzielę
  • O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po której Msza święta w intencji małżeństw obchodzących swoje jubileusze w miesiącu lipcu

1. Jutro w pierwszy poniedziałek miesiąca zapraszam na Mszę świętą o godz. 19:30, po której nabożeństwo o umocnienie duchowe.

1. W poniedziałek 1 sierpnia od godz. 12.00 do 2 sierpnia do godz. 24.00 można uzyskać dla siebie lub dla zmarłego jeden raz odpust zupełny Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • czwartek: 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Godzina święta prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; od godz. 16:00 Kościół Domowy; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca do Mszy świętej. Spowiadamy od godz. 17:00
  • piątek: od godz. 8:30 ks. proboszcz odwiedzi chorych z Panem Jezusem dlatego biuro parafialne będzie nieczynne. Spowiadamy od godz. 17:00. Przypominam, że w sierpniu nie ma Mszy świętej o godz. 16:30. Natomiast w Pierzchnie: Spowiedź święta od godz. 15:00 a o godz. 16:00 Eucharystia
  • sobota: od godz. 8:30 ks. Maciej odwiedzi swoich chorych z Panem Jezusem, w kościele nabożeństwo I sobót wynagradzające Matce Najświętszej, od godz. 7:50 różaniec pokutny, a po Mszy świętej o godz. 8:30 spotkanie dla Żywego Różańca.

1. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy spotkania w naszym kościele z muzyką organową w ramach: Sierpniowych niedziel z muzyką organową u Wszystkich Świętych w Kórniku. Edycja 3. Koncerty będą rozpoczynały się o godz. 20:00 a o godz. 20:30 Msza święta, podczas której grać będą wykonawcy Sierpniowych niedziel.

1. Ze względu na urlopy księży do końca sierpnia:
  • Msze święte o godz. 7:00 będą sprawowane tylko w poniedziałki
    w kaplicy u Sióstr, od wtorku do soboty nie będzie Mszy o godz. 7:00
  • Msze święte o godz. 8:30 i o godz. 18:00 odprawiamy bez zmian.

1. W miesiącu październiku nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch, szczegóły za tydzień.

2. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny, w którym min. przypominamy, że trwamy w Roku Miłosierdzia, warto przeczytać artykuł Ta ostatnia niedziela oraz rozmowę z ks. Maciejem: Pożegnanie z Kórnikiem.

3. Odeszli do wieczności: śp. Henryk Hypki z Kórnika, pogrzeb odbył się w sobotę oraz śp. Bożena Nowak z Kórnika, pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Z modlitwą i błogosławieństwem

Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował? Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem.