• poniedziałek – św. Szymona z Lipnicy
  • piątek – św. Marii Magdaleny
  • sobota – św. Brygidy, patronki Europy

1. Spotkania duszpasterskie:
  • Wspólnota Bogu Bliscy spotyka się w czwartek po Mszy wieczornej w domu parafialnym

1. Światowe Dni Młodzieży w naszej parafii rozpoczynamy od najbliższej środy do soboty będziemy gościć na terenie dekanatu 82 pielgrzymów z Madagaskaru. Parafian zapraszam na wspólną Mszę świętą w środę na godz. 18:00, po Eucharystii nabożeństwo Gorzkich Żali po francusku. Dziękuję wszystkim rodzinom za pomoc i zaangażowanie przy pielgrzymach. Szczegółowy plan pobytu pielgrzymów w gablocie.

1. Święto kierowców, którym patronuje św. Krzysztof przypada 25 lipca, z tej okazji za tydzień w sobotę i w niedzielę po każdej Mszy świętej następuje błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie pojazdów. Kierowcy otrzymają wizerunek św. Krzysztofa wraz z modlitwą. Samochody będą święcone naprzeciw wjazdu na teren probostwa przy ulicy Wojska Polskiego. W tym roku ofiary przeznaczamy na cele charytatywne i akcję św. Krzysztofa: 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.

1. Za tydzień w niedzielę
  • Będziemy gościć karmelitę ojca Mateusza Filipowskiego, który wygłosi kazania o modlitwie wewnętrznej. Na Mszy świętej o godz. 12:00 udzieli błogosławieństwa Neoprezbitera a po Koronce wygłosi konferencję Modlę się więc jestem. Po konferencji 20 minut praktyki medytacji modlitwy wewnętrznej. Serdecznie wszystkim zapraszam do udziału.

1. W drugą niedzielę miesiąca lipca na prace w naszej parafii zebraliśmy do puszek 3238 złotych natomiast w miesiącu maju 2484 a w czerwcu 3036. Zebrane fundusze pomogły nam w spłacie inwentaryzacji kościoła
    za którą zapłaciliśmy 12000 zł. Ponadto przekazaliśmy ofiarę na Świątynię Opatrzności Bożej oraz na KUL, szkoły katolickie i WT UAM 438 złote. Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy: Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Koło Przyjaciół Harcerstwa i Krąg harcerzy Seniorów wraz z Parafią Wszystkich Świętych zaprasza na pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Łagiewnik i Częstochowy w terminie 8-9 września. Informacje w zakrystii a zapisy u pana Mariana Ratajczaka.

1. Ze względu na urlopy księży w miesiącu lipcu i sierpniu:
  • Msze święte o godz. 7:00 będą sprawowane tylko w poniedziałki w kaplicy u Sióstr, natomiast od wtorku do soboty nie będzie Mszy świętej o godz. 7:00
  • Msze święte o godz. 8:30 i o godz. 18:00 odprawiamy bez zmian.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny.

Z modlitwą i błogosławieństwem

Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie.