1.     Spotkania duszpasterskie

 • Spotkanie w drodze w poniedziałek po Mszy wieczornej
 • Zespół Bogu Bliscy w poniedziałek o godz. 19:00 w domu parafialnym
 • Wspólnota Bogu Bliscy w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym
 • Duszpasterstwo Młodych w piątek po Mszy wieczornej
 • Kandydaci do Bierzmowania za tydzień w niedzielę o godz. 18:00

 

2.     Nabożeństwa wielkopostne

 • Droga krzyżowa w piątek

– dla wszystkich o godz. 9:00 i 17:30 a z  udziałem dzieci o godz.16:30

– w kaplicy św. Stanisława o godz. 18:00

 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00 a po nich Msza święta a w kaplicy św. Stanisława po Mszy o godz. 10:00.

 

3.     Dzisiaj

 • Woreczek ryżu 2016 pragniemy pomóc młodzieży z Republiki Zielonego Przylądka z Afryki, Boliwii oraz Palestyny w spędzeniu kilku dni w Archidiecezji Poznańskiej przed wyjazdem do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży
 • W zakrystii trwają zapisy na wielkie spotkanie: Gdzie Chrzest, tam nadzieja, które odbędzie się na stadionie w Poznaniu dnia 16 kwietnia 2016 r. Koszt całości pakietu pielgrzyma 20 PLN, więcej informacji w Przewodniku Katolickim
 • Koncert Parafialnego Chóru Tutti Santi z cyklu Absolwenci i ich chóry w Auli Nova, Plac Stefana Stuligrosza 1 w Poznaniu o godz. 17:00.
 • Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych Msza święta o godz. 18:00 i spotkanie w domu parafialnym
 • Zbiórka do puszek Ad Gentes na dzieła misyjne. BÓG zapłać za złożone ofiary. 

4. W poniedziałek 22 lutego mija 20. lat od reaktywacji Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Parafii. Z tej okazji zapraszam na Mszę świętą za żywych i zmarłych członków Straży Honorowej, która zostanie odprawiona w kaplicy u sióstr w poniedziałek o godz. 7:00.

 

5. Parafialny Zespół Caritas

 • prosi o pomoc w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii: zabierzmy do napełnienia tytki z kosza przy św. Antonim, które przynosimy do 4. niedzieli Wielkiego Postu, czyli do 6 marca
 • w poniedziałki Wielkiego Postu dyżur w domu parafialnym od 16:00 do 17:30.

 

6. Za tydzień w niedzielę będziemy gościli ojca franciszkanina z Niepokalanowa, który podczas Mszy świętych przybliży nam postać świętego Maksymiliana Marii Kolbego.

 

7. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w niedzielnym Wielbieniu, szczególnie naszemu Zespołowi Bogu Bliscy wspierającemu Poznańskie Wielbienie oraz wszystkim, którzy podczas całonocnej adoracji z piątku na sobotę trwali chociaż przez chwilę przy Panu Jezusie w kaplicy adoracji.

 

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego oraz Miesięcznika Parafialnego.

 

9.  W czasie Wielkiego Postu czeka naszą Parafię uregulowanie Daniny Diecezjalnej, która będzie przeznaczona na potrzeby diecezjalne oraz naszego kościoła. Wszystkich pragnących złożyć ofiarę proszę o zabranie ze sobą koperty z napisem: DOBROWOLNA DANINA KOŚCIELNA, które będzie można składać do wystawionej skarbony. Za wsparcie materialne bardzo dziękuję.

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

 

Słowo na dziś

 

            Jezus wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba i wyszedł na górę, aby się modlić. Gdy się modlił, wygląd Jego twarzy się odmienił, a Jego odzienie stało się lśniąco białe.

 

 

Ewangelia według św. Łukasza