1. Kalendarz liturgiczny:

  •   niedziela – dzisiaj przypada 21. rocznica śmierci ks. prob. Tadeusza Jabłońskiego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj mu świeci.
  •  poniedziałek – Nawrócenia św. Pawła
  •  wtorek – św. Tymoteusza i Tytusa
  •  środa – bł. Jerzego Matulewicza
  •  czwartek – św. Tomasza z Akwinu

 

2. Zapraszamy na

  • niedzielne kolędowanie z dziećmi po Mszy świętej o godz. 10:30

 

3. Przypominamy, że do 1 lutego włącznie poniedziałkowe Msze święte o godz. 7:00 będą odprawiane w kościele parafialnym bowiem w kaplicy u sióstr trwają prace.

 

4. Biuro parafialne czynne we wtorek od godz. 16:00 do 17:30 oraz  w czwartek i w piątek od godz. 9:30 do 11:00. W poniedziałek biuro nieczynne z powodu kolędy.

 

5.  Dzisiaj dobrowolna zbiórka do puszek na Radio Emaus a za tydzień na potrzeby związane z niesioną pomocą przez Caritas parafialną. BÓG zapłać za złożone ofiary.

 

6. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć dzieci z Domu Pomocy Społecznej sióstr Serafitek, które będą z nami modliły się na Mszy świętej o godz. 12:00.

 

7. Plan kolędy:

24.01.2016

Niedziela      

Ks. Proboszcz

Ks. Maciej

 

 

Ks. Piotr

14:00

14:00

 

 

14:00

Kórnik, ul. Młyńska od początku

Kórnik, ul. Reja od początku, następnie ul. Stodolna od 77-116 po obu stronach i po drodze ul. Leśmiana
i ul. Krótka

Kórnik, ul. Stodolna 2-75 po obu stronach (do p. Żegleń)

25.01.2016

Poniedziałek

Ks. Proboszcz

Ks. Maciej

15:30

15:30

Kórnik, ul. Steckiego od końca

Kórnik, ul. Średzka od końca

 

8. Od poniedziałku planujemy spotkania plastyczne dla dzieci. Zapraszamy dzieci od 4. do 6. lat na godz. 10:00 wraz z mamami oraz dzieci od 7. do 10. lat na godz. 11:30. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii, liczba miejsc jest ograniczona.

 

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego oraz styczniowy Miesięcznika Parafialnego.

 

10. Odeszli do wieczności: śp. Stanisław Konatkowski z Kórnika, pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo Boże na umocnienie

 

Potem powrócił Jezus w mocy Ducha do Galilei, a wieść o Nim rozeszła się po całej okolicy. On zaś nauczał w ich synagogach, wysławiany przez wszystkich. 

 

Ewangelia według św. Łukasza