1. Kalendarz liturgiczny
 • czwartek – Narodzenie NMP
 1. Od poniedziałku Msze święte sprawujemy
 • w tygodniu o godz. 7:00, 8:30 i 18:00
 • w niedziele o godz. 7:30, 9:00, 10:15 /w Pierzchnie/, 10:30 /z udziałem dzieci od klas 2 do 6/, 12:00, 15:15 /z udziałem dzieci z klas 1 i młodszych/ i o 18:00 /z udziałem młodzieży z klas 7-8 i młodzieży od 1 klasy średniej/
 1. Msza święta z nabożeństwem o umocnienie duchowe w poniedziałek o godz. 19:30, proszę zabrać ze sobą wodę, olej, sól i świece do poświęcenia.

 

 1. Duszpasterstwo młodzieżowe Face2Face wraz z Czcigodnym ks. Pawłem zaprasza młodzież na spotkania w środy na godz. 19:00. Uwaga najbliższe spotkanie zaczynamy na parkingu przy probostwie.
 1. Zapraszam na pierwsze spotkanie w ramach nowej grupy duszpasterskiej prowadzonej przez s. Lidię. Dzieci Maryi zapraszają wszystkich chętnych na spotkania do domu parafialnego w piątki na godz. 16:30.
 1. Siostra Lidia przypomina, że Wincentynki będą miały swoje próby w piątki o godz. 17:15 w auli domu parafialnego.

 

 1. Ks. Paweł zaprasza ministrantów oraz nowych chętnych do Białej Armii Jezusa już w najbliższą sobotę, zaczynamy Mszą świętą o godz. 8:30 a następnie zbiórka.

 

 1. Msza żniwna w intencji króla Mariana oraz Kórnicko Bnińskiego Bractwa Kurkowego w najbliższą sobotę o godz. 12:00, zapraszam do udziału.
 1. Zapraszam na tegoroczne dożynki parafialne 2022
 • w kościele za tydzień w niedzielę na Mszy o godz. 12:00
 1. Na prośbę Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ informuję, że Pielgrzymka śladami Świętych Polaków nie odbędzie się.
 1. Na prośbę Fundacji Zakłady Kórnickie przekazuję zaproszenie na piknik rodzinny, który odbędzie się na Podzamczu w niedzielę 18 września od godz. 13:00 do 17:00. Wśród atrakcji koncert muzyczny dla dzieci, konkursy z nagrodami, wata cukrowa, pokaz rycerski, flagi Powstania Wielkopolskiego dla każdego a także niedzielny obiad z rycerskiego kotła czyli wspaniała grochówka z kiełbasą.

 

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierę Wichlińską z Kórnika, pogrzeb odbył się, śp. Zygmunta Hojna, pogrzeb we wtorek o godz. 11:00 w kaplicy w Kórniku-Bninie oraz śp. Urszuli Jankowiak, pogrzeb we wtorek o godz. 13:00: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

SŁOWO NA DZIŚ

Tak więc nikt z was, jeśli nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada,
nie może być moim uczniem.

Ewangelia według św. Łukasza