1. Kalendarz liturgiczny
 • poniedziałek – św. Dominika
 • wtorek – św. Teresy Benedykty od Krzyża
 • środa – św. Wawrzyńca
 • czwartek – św. Klary
 1. Spotkania przygotowujące do sakramentów w czasie wakacji
 • Dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem świętym bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 18:00 w najbliższy wtorek 9 sierpnia
 1. Zapowiadam i zapraszam na tegoroczne dożynki 2022
 • Gminne w Szczytnikach w sobotę 20 sierpnia od godz. 15:00
 • Archidiecezjalne w Przemęcie w niedzielę 28 sierpnia o godz. 12:00. Chętnych do delegacji wieńcowej rolników, gospodarzy, sadowników proszę o kontakt bowiem nasza Parafia będzie reprezentowała dekanat Kórnicki podczas tegorocznego archidiecezjalnego dziękczynienia za zebrane plony
 • Parafialne w kościele w Kórniku w niedzielę 11 września na Mszy o godz. 12:00

 1. Zapowiadam Pielgrzymkę do Rokitna w dniu 26 sierpnia, którą organizują nasi harcerze, zapisy w zakrystii lub u druha Mariana.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Edwarda Szymaszka z Kórnika oraz śp. Mariana Kubiaka z Kórnika, za którego Msza święta pogrzebowa będzie we wtorek o godz. 10:00: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

SŁOWO NA DZIŚ

Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo. 

Ewangelia według św. Łukasza