• poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguoriego
  • czwartek – św. Jana Marii Vianneya, przypada 585. rocznica ustanowienia naszej Parafii
  • sobota – Przemienienie Pańskie, święto

1. Dzisiaj na Mszach świętych żegnamy ks. prefekta Tomasza, któremu dziękuję za dar rocznej posługi duszpasterskiej w rodzinie parafialnej u Wszystkich Świętych w Kórniku i życzę Bożego czasu w proboszczowaniu w Biskupicach i Uzarzewie: Szczęść Boże ks. proboszczu Tomaszu.
  1. Spotkania przygotowujące do sakramentów w czasie wakacji
  • Dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem świętym bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 18:00 w najbliższy wtorek 9 sierpnia

1. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca
  • I czwartek – Godzina święta w kaplicy adoracji od 15:00 do 16:00
  • I piątek – dodatkowa spowiedź w kościele od 17:00 do 18:00 a w Pierzchnie od 15:30 do 16:00
  • I sobota – nabożeństwo I sobót rozpoczynamy wystawieniem o godz. 7:45
  1. Kórnicko Bnińskie Bractwo Kurkowe zaprasza na Mszę królewską w najbliższą sobotę na godz. 12:00.
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Błażeja Kozłowskiego z Kórnika, śp. Bogumiła Dudzika z Kórnika, śp. Iwonę Janeczek z Kórnika: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

SŁOWO NA DZIŚ

I powiem sobie: Masz wielkie dobra, na długie lata złożone;
odpoczywaj, jedz, pij i używaj!
Lecz Bóg rzekł do niego: Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, co przygotowałeś?