• poniedziałek – św. Jakuba, ap.
  • wtorek – św. Anny i Joachima, rodziców NMP
  • piątek – św. Marty, Marii i Łazarza

1. Spotkania przygotowujące do sakramentów w czasie wakacji
  • Dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem świętym bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 18:00: we wtorek 9 sierpnia
  • Narzeczeni tylko w lipcu w terminie ustalonym z proboszczem
  1. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych po Mszach świętych dzisiaj w sobotę o godz. 18:00 i w niedzielę. BÓG zapłać za składane przy tej okazji ofiary, które zostaną przeznaczone na czekające nas prace.

1. W środę
  • Spotkanie modlitewne w ramach Nowenny przed 200-setną rocznicą Objawień Matki Bożej od Cudownego Medalika, zapraszają nasze Siostry do swojej kaplicy na godz. 19:00

1. W sobotę
  • Modlitwa różańcowa od godz. 17:15 w intencjach zanoszonych ku Panu BOGU przez ręce MB Różańcowej Kórnickiej
  1. Siostry Albertynki wspólnie z ubogimi w ramach pieszej pielgrzymki
    do św. Józefa w Kaliszu planują zatrzymać się na nocleg na terenie naszej Parafii z 1 na 2 sierpnia. Chętnych, którzy wzięliby pielgrzymów na nocleg do siebie proszę o zapisywanie się w zakrystii.
  1. Parafia organizuje
  • Rodzinny wyjazd do kina, w środę 27 lipca, zbiórka przy probostwie o godz. 9:30, dzieci zabierają legitymacje szkolne i pieniądze na bilet na autobus, dorośli zabierają pieniądze na bilet na autobus i do kina
  • Rekolekcje Ignacjańskie w Nadziejewie dla początkujących tzw. Fundament
    w dniach od 21 do 26 sierpnia, dla kontynuujących ćwiczenia ignacjańskie proponujemy III Tydzień od 27 sierpnia do 3 września, zapisy i szczegóły w zakrystii do niedzieli 24 lipca
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Danutę Czujek z Kórnika, śp. Marię Pytlewską z Kromolic, śp. Witolda Jankowiaka z Kromolic, śp. Kazimierę Głuszak z Dziećmierowa, pogrzeb w poniedziałek o godz. 10:00: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

SŁOWO NA DZIŚ

Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą.