• poniedziałek – św. Szymona z Lipnicy
  • piątek – św. Marii Magdaleny
  • sobota – św. Brygidy, patronki Europy

1. Spotkania przygotowujące do sakramentów w czasie wakacji
  • Dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem świętym bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 18:00: we wtorek 9 sierpnia
  • Narzeczeni tylko w lipcu w terminie ustalonym z proboszczem

1. Zapraszamy na spotkanie o owocach Ducha Świętego w ramach Wspólnoty BOGU Bliscy do domu parafialnego w najbliższy czwartek, które rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 18:00.

1. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych za tydzień po Mszach w sobotę o godz. 18:00 i w niedzielę. BÓG zapłać za składane przy tej okazji ofiary, które zostaną przeznaczone na czekające nas prace.
  1. Parafia organizuje
  • Rodzinny wyjazd do kina, w środę 27 lipca, szczegóły i zapisy u ks. proboszcza
  • Rekolekcje Ignacjańskie w Nadziejewie dla początkujących tzw. Fundament
    w dniach od 21 do 26 sierpnia, dla kontynuujących ćwiczenia ignacjańskie proponujemy III Tydzień od 27 sierpnia do 3 września, zapisy i szczegóły
    w zakrystii do niedzieli 24 lipca
  • Pielgrzymkę do Meksyku od 1 do 12 lutego 2022r. Jednocześnie przypominam osobom zapisanym w minioną niedzielę, że w przyjęciu na pielgrzymkę obowiązuje kolejność dokonanej przedpłaty od minionej środy począwszy tj. od 13 lipca br. Po zajęciu wyznaczonych miejsc pozostałe osoby będą na liście oczekujących na tzw. liście rezerwowej.
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ireneusza Szulda z Kórnika: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

SŁOWO NA DZIŚ

Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go w swoim domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria,
która usiadłszy u nóg Pana, słuchała Jego słowa.