• poniedziałek – św. Benedykta, patrona Europy
  • środa – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • piątek – św. Bonawentury
  • sobota – NMP z Góry Karmel
  1. Dzisiaj dobrowolna zbiórka przed kościołem w ramach naszej inicjatywy Wspólnie Ratujemy Kolegiatę, BÓG zapłać za składane ofiary.

1. Z okazji obchodów Dnia walki i męczeństwa wsi polskiej zapraszam, w imieniu organizatorów, na Mszę świętą w najbliższy wtorek o godz. 18:00.

1. Spotkania przygotowujące do sakramentów w czasie wakacji
  • Dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem świętym bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 18:00: w najbliższy wtorek oraz we wtorek 9 sierpnia
  • Narzeczeni tylko w lipcu w terminie ustalonym z proboszczem

1. Zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach duszpasterstwa Face2Face w najbliższą środę, które rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 18:00.
  2. Pożegnanie ks. Tomasza w niedzielę 31 lipca
  • w kaplicy w Pierzchnie o godz. 10:15
  • w kościele parafialnym w Kórniku o godz. 12:00
  1. Parafia organizuje
  • Rodzinny wyjazd do kina, w środę 27 lipca, szczegóły i zapisy u ks. proboszcza
  • Rekolekcje Ignacjańskie w Nadziejewie dla początkujących tzw. Fundament
    w dniach od 21 do 26 sierpnia, dla kontynuujących ćwiczenia ignacjańskie proponujemy III Tydzień od 27 sierpnia do 3 września, zapisy i szczegóły
    w zakrystii do niedzieli 24 lipca
  • Pielgrzymkę do Meksyku od 1 do 12 lutego 2022, zapisy i szczegóły w zakrystii do środy 27 lipca.
  1. Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Poznańskiej
    z dniem 25 sierpnia 2022 roku ks. Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki mianuję księdza magistra Pawła Matuszewskiego Wikariuszem parafii
    Wszystkich Świętych w Kórniku, którego powitamy w czwartek 25 sierpnia
    na Mszy świętej o godz. 18:00. Ksiądz Paweł przychodzi do naszej parafii z parafii pw. NMP Wniebowziętej w Zbąszyniu.
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Alinę Deierling z Dziećmierowa
    i śp. Franciszka Dójs z Pierzchna: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie
    a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

SŁOWO NA DZIŚ

Pewien zaś Samarytanin, wędrując, przyszedł również na to miejsce.
Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem;
potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go.