• środa – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
  • piątek – św. Jana z Dukli
  1. Spotkania przygotowujące do sakramentów w czasie wakacji
  • Dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem świętym bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 18:00: we wtorek 12 lipca oraz we wtorek 9 sierpnia
  • Narzeczeni tylko w lipcu w terminie ustalonym z proboszczem

1. Msza święta z nabożeństwem o umocnienie duchowe w poniedziałek o 19:30.

1. Poznańska Piesza Pielgrzymka zatrzyma się przy remizie OSP w środę 6 lipca 2022r. około godziny 16:00. Wszystkim, którzy pragną nakarmić tego dnia pielgrzymów z serca DZIĘKUJEMY.

1. Powitanie s. Lidii Skrzypczak w czwartek na Mszy świętej o godz. 8:30. Siostra będzie kontynuowała dzieła s. Renaty w parafii i szkole. Życzymy s. Lidii błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej.

1. Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Poznańskiej
    z dniem 01 sierpnia 2022 roku ks. Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki
  • zwalnia księdza magistra licencjata Tomasza Tarczyńskiego z urzędu Wikariusza parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku i mianuję Proboszczem parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Biskupicach i parafii pw. św. Michała Archanioła w Uzarzewie
  • Drogi Prefekcie Księże Tomaszu za dar rocznej posługi duszpasterskiej w Rodzinie parafialnej u Wszystkich Świętych
    w Kórniku podziękujemy Dobremu Bogu w niedzielę 31 lipca
    na Mszy świętej o godz. 12:00
  1. Parafia organizuje
  • Rodzinny wyjazd do kina, w środę 27 lipca, szczegóły i zapisy u ks. proboszcza
  • Rekolekcje Ignacjańskie w Nadziejewie dla początkujących Fundament w dniach od 20 do 25 sierpnia, dla kontynuujących ćwiczenia III Tydzień od 27 sierpnia do 3 września. Zapisy w zakrystii do niedzieli 24 lipca.
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zdzisława Zborowskiego ze Skrzynek: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

SŁOWO NA DZIŚ

Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało;
proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.
Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki.
Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów;
i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie...