• poniedziałek – św. Marka
  • wtorek – św. Wojciecha, patrona Polski
  • piątek – św. Katarzyny ze Sieny
  1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego
  • Msze święte: 7:30, 9:00, 10:15 /kaplica św. Stanisława w Pierzchnie/, 10:30, 12:00, 13:30 /I Komunia święta/, 15:15 i 18:00. Tego dnia zbiórka przed kościołem i kaplicą na Caritas
  • Zachęcam do odmawiania Nowenny do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00
  1. Biuro parafialne
  • W tym tygodniu czynne w poniedziałek od 16:00 do 17:30 i we wtorek tylko dla narzeczonych od 16:00 do 17:30 oraz w piątek od 9:30 do 11:00
  • W następnym tygodniu będzie nieczynne w poniedziałek 2 maja, wtorek 3 maja i piątek 6 maja
  • Informuję, że od najbliższego wtorku 26 kwietnia do końca maja biuro tylko dla narzeczonych

1. Różaniec w intencjach polecanych za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej w sobotę o godz. 17:15 a po Msza święta o godz. 18:00.
  1. Wieczorne Msze święte od niedzieli 1 maja do niedzieli 28 sierpnia będą odprawiane w niedziele i uroczystości /3 maja i 15 sierpnia/ o godz. 20:30. W tym czasie nie będzie Mszy świętej o godz. 18:00.

1. Pielgrzymki
  • Do Częstochowy 3 maja wspólnie z parafiami naszego dekanatu kórnickiego, zapisy w zakrystii tylko do środy do godz. 18:00
  • Do Częstochowy 4 czerwca za Wspólnota Żywego Różańca, zapisy u p. Andrzeja, odpowiedzialnego za Parafialną Wspólnotę Żywego Różańca
  • Przygotowujemy Parafialną Pielgrzymkę do św. Kingi i św. Stanisława męczennika i biskupa w terminie od 26 do 30 czerwca, szczegóły i zapisy od 3 maja br.
  1. Dobro pomocy
  • DZIĘKUJĘ za dar modlitwy w intencji naszej Parafii oraz za wsparcie materialne przekazywane w formie daniny diecezjalnej składanej do skarbony w kościele lub kaplicy do zakończenia okresu wielkanocnego, a także za przekazywane na konto parafialne wpłaty, ofiary i odpisy.

SŁOWO NA DZIŚ

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.

Ewangelia według św. Jana