1. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:15, a w Pierzchnie po Mszy o godz. 10:15;
  • Droga krzyżowa w piątek o godz. 9:00, 17:00 /z udziałem dzieci i młodzieży/, 18:00 /w Pierzchnie/ oraz po adoracji Najświętszego Sakramentu o 20:00.

1. Dzisiaj dobrowolna zbiórka przed kościołem na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  1. Jutro, w I poniedziałek miesiąca dodatkowa Msza święta o godz. 19:30, po której nabożeństwo o umocnienie duchowe.

1. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w domu parafialnym:
  • poniedziałek 4 kwietnia, godz. 19.00 – grupa A, czyli klasy VIIA, VIIB, VIIC;
  • środa 6 kwietnia, godz. 19.00 – grupa B, czyli klasy VIID, VIIE, SP Szczodrzykowo.

1. Zebranie lektorów i psałterzystów w środę 6 kwietnia, w domu parafialnym o godz. 20.00.
  1. Nocna Droga Krzyżowa o długości 16 km w piątek 8 kwietnia, początek o godz. 20.30 - szczegóły poniżej
  1. W tym tygodniu I czwartek miesiąca:
  • Godzina Święta od godz. 15:00 do 16:00 w kaplicy adoracji;
  • Spotkanie biblijne prowadzone przez ks. profesora Janusza Nawrota w domu parafialnym o godz. 19:00.
  1. Za tydzień:
  • przed kościołem możliwość nabycia palemek do poświecenia;
  • po Mszy świętej o godz. 12:00 koncert Pieśni Wiekopostnych w wykonaniu Kórnickiej Orkiestry Dętej im. ks. Józefa Poniatowskiego, Kórnickiego Chóru Żeńskiego oraz Scholi parafii św. Matki Teresy z Kalkuty;
  • Rekolekcje ostatniej szansy: Dotknąć Jezusa, prowadzenie: ks. Jacek Wachowiak:
  • rozpoczniemy nauką wstępną w sobotę 9.04 na Mszy świętej o godz. 18:00, w niedzielę 10.04 o godz. 7:30, 9:00, 12:00, 18:00 i w kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie o 10:15;
  • Msze święte z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek 11.04 i wtorek 12.04, o godz. 7:00, 10:00, 18:00 i 19:30 oraz w kaplicy św. Stanisława
    o 17:00;
  • w ramach rekolekcji okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej w poniedziałek od godz. 7:00 do 10:30 (z przerwą od 8:30 do 9:00) oraz od 17:30 do 19:30, a w kaplicy w Pierzchnie od godz. 16:30.
  1. Odwiedziny chorych w kwietniu odbędą się przed świętami w Wielki Czwartek, 14 kwietnia od godz. 8:30. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii do przyszłej niedzieli, tj. 10 kwietnia.
  1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego oraz Miesięcznika
  1. Sekretariat Synodu w Archidiecezji Poznańskiej zaprasza także do indywidualnego wzięcia udziału w synodzie przez wypełnienie ankiety synodalnej, która dostępna jest na stronie Archidiecezji Poznańskiej: archpoznan.pl pod zakładką SYNOD.
  1. Nasza parafia udostępniła salki parafialne dla uchodźców z Ukrainy, którzy dzięki Fundacji Zakłady Kórnickie uczą się języka polskiego.
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wojciecha Paprockiego z Kórnika, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym, Amen.

NOCNA DROGA KRZYŻOWA

• spotykamy się przy Krzyżu Misyjnym w piątek o godz. 20:30
  • trasa 16 km - Kórnik, Biernatki, Trzebisławki, Pierzchno, Kórnik
  • na miejscu każdy otrzyma szczegóły trasy oraz rozaważania (można zabrać rówenież swoje)
  • można iść samemu lub grupą kilku osób prowadzoną przez ks. Tomasza
  • trasę pokonujemy w milczeniu
  • prosimy zabrać: krzyż, kamizelkę odblaskową, przynajmniej jedną czołówkę, dobrze naładowaną baterię w telefonie, ubranie odpowiednie do warunków pogodowych.
  • jesli ktoś chciałby otrzymać szczegóły trasy prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SŁOWO NA DZIŚ

Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił? A ona odrzekła: «Nikt, Panie! Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz.

Ewangelia według św. Jana